13 شهریور 1393

با حکمیت انجمن عکاسان مطبوعاتی،حضرتی ها شکایتش را پس گرفت

13 شهریور 1393

صدای قزوین

صبح امروز اسدالله درویشی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با اعلام اینکه « مدیر کل میراث‌ فرهنگی استان قزوین از شکایت خود از ۲ عکاس منتقد صرف نظر کرده است.» گفت: براساس تأکید معاونت امور حقوقی سازمان و بنا بر پیشنهاد انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور مقرر شد، طرفین دعوی خود را از دادگستری پس بگیرند و حکمیت انجمن را با این قید که موضوعی صنفی و درون‌گروهی است و ارتباطی با سازمان میراث‌ فرهنگی ندارد، بپذیرند.

«خلیل امامی» و «عباس علیپور» دو عکاسی هستند که ۱۸ مردادماه امسال در پی شکایت محمد علی حضرتی ها، مدیرکل میراث فرهنگی قزوین به جرم توهین و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به ترتیب به ۲۵ و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

تماس خبرنگار صدای قزوین با حضرتی ها برای پرسش از وی در خصوص دلایل صرف نظر کردن از شکایت به نتیبجه ای نمی رسد. وی با بیان اینکه با صدای قزوین مصاحبه نمی کند مدعی می شود که اخبار این شکایت به طور مغرضانه توسط سایت صدای قزوین منتشر شده است و این موضوع برای ضد انقلاب دستمایه حمله ای به نظام شده است.

این ادعا از سوی حضرتی ها در حالی عنوان می شود که سایت صدای قزوین بلافاصله پس از انتشار این خبر و بدون هیچ گونه تحلیلی در یادداشتی از حضرتی به عنوان یک فرهنگ دوست یاد کرده و از او می خواهد که به پاس فرهنگ و تاریخ این شهر از شکایت خود صرف نظر کند و همچنین از عکاسان هم درخواست می کند به این مسئله دامن نزنند.

لازم به ذکر است علی رغم اینکه بسیاری از سایتهای و روزنامه های کشوری با مبنا قراردادن خبر سایت صدای قزوین نسبت به تحلیل های مختلفی اقدام کردند، اما این مجموعه بدلیل جلوگیری از خلط شدن موضوع که در نهایت آن را به ضرر اصحاب فرهنگ و هنر قزوین میدانست، از پیگیری بیشتر آن تا رسیدن به نتیجه نهایی خودداری کرد، لینک دو خبر صدای قزوین را در زیر آورده ایم و قضاوت در مورد آن را به خوانندگان فهیم خود می سپاریم.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)