13 شهریور 1393

محسنی اژه ای: دولت مقابل بی‌اخلاقی‌‌ها در اینترنت مسئول است

13 شهریور 1393

دیگربان

غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائیه با واردات نسل سوم شبکه تلفن همراه مخالفت کرده و گفته دولت مقابل «بی‌اخلاقی‌های» موجود در فضای مجازی «مسئول» است و نباید بگوئیم مردم خودشان خوب را از بد تشخیص می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری بسیج٬ آقای محسنی اژه‌ای روز چهارشنبه (۱۲ شهریورماه) این اظهارات را در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان فارس در شیراز بیان کرده است. وی گفته «بسیاری از جنبه‌هایی که از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود مغایر با اخلاق است و دولت و حکومت در برابر این موضوع مسئولیت دارند و نباید بی‌تفاوت از کنار آن بگذرند.»

معاون اول قوه قضائیه ادامه داده «کسی با استفاده بیشتر از فناوری مخالفتی ندارد اما مسئولین هم باید دراین زمینه مسئولیت خود را بشناسند و آن را انجام دهند.»

محسنی اژه‌ای ضمن مخالفت با این نظر که «مردم خودشان خوب را از بد تشخیص می‌دهند»٬ اظهار کرده «شاید تمیز خوب از بد برای مردم آسان نباشد.»

معاون اول قوه قضائیه این پرسش را مطرح کرده که «کسانی که می‌خواهند نسل سوم فلان تکنولوژی تری جی را وارد کنند آیا ابزارهای فرهنگی و پیوست‌های امنیتی و فرهنگی این تکنولوژی را هم فراهم کرده‌اند؟»

وی در عین حال خواستار «بومی» کردن زیر ساخت‌های استفاده از فضای مجازی در ایران شده است.

رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و امکان دسترسی آزادانه به اینترنت در ایران از موارد اختلاف دولت حسن روحانی با سایر محافظه‌کاران است. مخالفت شماری از مراجع تقلید با نسل جدید تلفن‌های هوشمند که امکان مبادله عکس و فیلم را فراهم می‌کنند نیز از جمله فشارها به دولت یازدهم برای مقابله با واردات و توزیع آنها در بازار است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)