13 شهریور 1393

مهدی محمودیان و حسین رونقی مللکی از زندان آزاد شدند

13 شهریور 1393

مهدی محمودیان، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، پس از پایان دوران محکومیت خود از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.

به‌گزارش وب‌سایت کلمه، مهدی محمودیان قرار بود ۳۰ مردادماه گذشته آزاد شود اما مسئولان زندان به بهانه غیبت وی در دوران مرخصی، ۱۲ روز بیشتر او را در زندان نگه داشتند.

این گزارش می‌افزاید، غیبت وی در دوران مرخصی در واقع به اعتبار صحبت شفاهی نماینده دادستان مبنی بر تمدید مرخصی بوده است.

این روزنامه‌نگار و عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی که در مورد وقایع بازداشتگاه کهریزک اطلاع‌رسانی کرده بود، ۲۵ شهریورماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به پنج سال زندان محکوم شد. وی از آن زمان تاکنون، به غیر از چند مرخصی کوتاه، در زندان به‌سر برده است.

از سوی دیگر حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس و از بازداشت‌شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از زندان آزاد شد.

وب‌سایت «کلمه» در روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه نوشت، هنوز مشخص نیست که این زندانی سیاسی به مرخصی آمده یا اجرای حکم او متوقف شده است.

حسین رونقی ملکی که با نام مستعار «بابک خرمدین» وبلاگ می‌نوشت، یکی از معترضان به نتایج اعلام شده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بود.

او در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان استان آذربایجان شرقی بازداشت شد.

این فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و دادگاه تجدید نظر استان تهران این حکم را تأیید کرد.

حسین رونقی ملکی جزو ۳۳ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین بود که در اعتراض به یورش مأموران امنیتی به این بند در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، دست به اعتصاب غذا زد.

او از بیماری کلیه رنج می‌برد و در دوران حبس خود به‌دلیل بی‌توجهی مسئولان به بیماریش بارها دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی بارها خواهان مداوا در بیمارستانی خارج از زندان شده بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)