12 شهریور 1393

وزیر ارتباطات از مردم خواست اختلالات اینترنت را موقتا تحمل کنند

12 شهریور 1393

دویچه وله

وزیر ارتباطات و فناوری بروز اختلال در اینترنت در برخی نقاط ایران را ناشی از تبدیل سیستم قدیمی به سیستم اینترنت پرسرعت همراه دانست و آن را امری عادی تلقی کرد. وی از مردم خواست تا صبر داشته باشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی چند روز پیش در پاسخ به پرسشی که از وی درباره خدمات اینترنت پرسرعت همراه شده بود، این نوع اینترنت را حرام اعلام کرد. بلافاصله پس از انتشار این خبر، دسترسی به اینترنت در برخی نقاط ایران دچار اختلال شد، ذهن‌ها ناخودآگاه به این سو رفتند که این اختلال نمی‌تواند تنها به دلیل اشکالات فنی باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به نگرانی مکارم شیرازی گفته بود بخش ارسال عکس و تماس تصویری این نوع اینترنت تا زمان ارائه پیوست فرهنگی مسدود خواهد بود.

وی چند روز پس از آنکه شکایت‌ها از اختلال در سرعت اینترنت فزونی گرفت، بروز این اختلال‌ها را در دوره تغییر و تحولات طبیعی دانست و اطمینان داد که این اختلال‌ها موقتی خواهند بود.

محمود واعظی که با خبرگزاری ایسنا گفت و گو می‌کرد، اظهار داشت که به وجود آمدن برخی اختلالات در خدمات اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برای آمادگی ارائه‌ی نسل سوم ارتباطی G3 قابل پیش‌بینی بود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد که زمانی که نسل سوم ارتباطی به اپراتورهای ایران داده شد، اعلام شد که چون در کل کشور یک سیستم بزرگ در حال جایگزینی سیستم قدیمی است، مردم باید برخی مشکلات را در این زمینه تحمل کنند.

واعظی در مورد زمان دسترسی شهرها به سیستم پرسرعت، اظهار داشت که چون راه‌اندازی نسل سوم اینترنت در یک زمان در کل کشور امکان‌پذیر نبود، ارائه خدمات 3G ابتدا از مناطق استان‌ها شروع شد و سپس به شهرهای بزرگ و از آنجا به همه شهرهای کشور انتقال داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که در هر شهری که نسل سوم ارتباطی ارائه می‌شود، لازم است سیستم‌های اینترنتی تغییر کند، افزود: «تغییر سیستم‌ها باعث به وجود آمدن اختلالاتی می‌شود، با این حال مردم باید بدانند که این اختلالات موقت است و برای اصلاح و ارتقای اینترنت به نسل سوم ضروری است».

واعظی با بیان این‌که به وجود آمدن اختلال در سیستم ارتباطی و اینترنتی اپراتورها برای ارتقا امری طبیعی است، ادامه داد: «در همه جای دنیا اینگونه است، زیرا باید فرصت کافی را به اپراتورها بدهیم که سیستم قبل را بردارند و سیستم جدید را جایگزین کنند».

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)