12 شهریور 1393

جدول پرداختی حق بیمه خبرنگاران به رسانه‌ها منتشر می‌شود

12 شهریور 1393

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در هفته آتی، جدول پرداختی حق بیمه خبرنگاران رسانه‌های مختلف را که از سوی مدیرمسئول یا صاحب امتیاز رسانه‌ها به وزارت ارشاد تحویل داده شده، منتشر می‌کند.

به گزارش بخش رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در راستای اجرای ماده ٤٦ قانون مطبوعات، استقلال حرفه‌ای خبرنگاران و کمک به شکل‌گیری هویت صنفی روزنامه‌نگاران رسانه‌هایی که خبرنگاران خود را بیمه کنند، علاوه بر اینکه امتیاز مثبت در طرح رتبه‌بندی رسانه‌ها دارد، مبلغ هزینه شده به طور مجزا نیز به رسانه پرداخت می‌شود.

ضمن اینکه معاونت مطبوعاتی به جای پرداخت سهم رسانه، مبلغ کامل را به رسانه‌ها بازمی‌گرداند تا مدیران رسانه‌ها برای بیمه خبرنگاران تشویق شوند.

بنا بر این گزارش، حق بیمه پرداختی از سوی معاونت مطبوعاتی در شش ماه دوم سال ۹۲ در روزهای آتی روی سایت معاونت قرار می گیرد تا خبرنگاران و مدیران مسئول و صاحبان امتیاز رسانه‌ها از میزان این پرداخت‌ها قرار بگیرند و نشریاتی که به این وظیفه قانونی، حرفه‌ای و انسانی خود عمل می‌کنند، تشویق شوند.

طبق بند ۵ بسته حمایتی سال ۹۳، رسانه‌های بخش خصوصی که حداقل مطابق جدول زیر، دارای فهرست بیمه باشند و هیچ‌یک از روزنامه نگاران تمام وقت آنان از بابت بیمه، اعتراضی نداشته باشند مشمول این حمایت ها می شوند.

ضمناً از سال ۹۴ هر یک از رسانه‌هایی که این الزام قانونی (ماده ۴۶ قانون مطبوعات در ضرورت بیمه کردن کلیه همکاران توسط صاحب امتیاز) را رعایت نکنند، مشمول ۱۰درصد کسر یارانه می شوند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)