11 شهریور 1393

«کلید سیاست»، «صدا» و «۹ دی» تذکر گرفتند

11 شهریور 1393

هیئت نظارت بر مطبوعات، به نشریات «کلید سیاست»، «صدا» و «۹ دی» تذکر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه مورخ ۱۰ شهریور هیئت نظارت بر مطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۶۵ نشریه و ۲ پایگاه اطلاع‌رسانی به این شرح مجوز انتشار دریافت کردند.

در ادامه این جلسه تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب‌امتیازی و تغییر مدیرمسئولی ۴۹ نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

همچنین در جلسه دیروز هیئت نظارت بر مطبوعات، به نشریه «کلید سیاست» به استناد بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر داده شد.

هیئت نظارت بر مطبوعات به نشریه «صدا» هم به استناد بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر داد.

هیئت نظارت بر مطبوعات همچنین به نشریه «۹ دی» به استناد بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات تذکر داد.

بر اساس این گزارش، بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات (موارد اتهامی نشریات کلید سیاست و صدا) ناظر بر «افترابه مقامات، نهاد‌ها، ارگان‌ها و هر یک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگرچه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد» و بند ۱۱ همین ماده (مورد اتهامی نشریه کلید سیاست) هم ناظر بر «پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران» است.

همچنین تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات (یکی از موارد اتهامی نشریه ۹ دی) ناظر بر تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی است که دادگاه می‌تواند نشریه متخلف را موقتا تادو ماه توقیف و پرونده را خارج از نوبت رسیدگی کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)