10 شهریور 1393

عضو کمیته‌ مصادیق مجرمانه: ۹۰ درصد محتوای نرم‌افزارهای موبایل غیراخلاقی است

10 شهریور 1393

دیگربان

روح الله مومن نسب٬ عضو کمیته‌ مصادیق مجرمانه گفته که «۹۰ درصد محتوی چت‌و‌نرم افزارهای موبایل غیراخلاقی است» و حضور در فیس‌بوک «بازی در زمین دشمن» است.

مومن‌ نسب در جمع گروهی از دانشجویان شرکت کننده در «طرح ولایت» اظهار کرده اگر «اینترنت سریع باشد، محیط اینترنت ناسالم، امنیت هم نباشد، آفت است.»

وی افزوده ایران ۱۲ میلیون کاربر اینترنت با میانگین سنی زیر ۱۸ سال دارد که در سن ۱۱ سالگی محتوای «غیراخلاقی» در اینترنت را تجریه کرده‌اند.

مومن‌ نسب با این ادعا که حضور در فیس‌بوک «بازی در زمین دشمن» است٬ گفته «وایبر» و «واتس‌آپ» هم معظلات خاص خود را دارند.

به گفته وی «شبکه‌های اجتماعی برخلاف نامشان نتیجه عکس می‌دهد و فرد پس از مدتی تجربه تنهایی، نامنی و انزوا را با هم در وجود خود حس می‌کند.»

در ایران بسیاری از شبکه‌های اجتماعی فیلتر است٬ با این وجود بسیاری از سایت‌‌ها به ویژه سایت‌های خبری محافظه‌کار از آیکون این شبکه‌ها برای انتشار گسترده اخبار و گزارش‌های خود استفاده می‌کنند.

مقام‌های جمهوری اسلامی از شبکه‌های اجتماعی با عنوان ابزار «جنگ نرم» یاد می‌کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)