10 شهریور 1393

لایحه نظام جامع رسانه‌ای بعد از یک پروسه چهار ماهه به مجلس می رود

10 شهریور 1393

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره زمان ارائه لایحه نظام جامع رسانه ای به مجلس گفت: :بعد از تعطیلات مجلس پیش نویس نوشته شده به دولت ارائه می‌شود و بعد از یک پروسه چهار ماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

حسین نوش آبادی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر،در تشریح آخرین وضعیت لایحه جامع رسانه ای گفت: پیش نویس لایحه جامع رسانه در حال تدوین است و برای اینکه این پیش نویس از پختگی برخوردار بوده و همه دیدگاه ها لحاظ شود، آنرا در معرض قضاوت اندیشمندان و صاحبان رسانه قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: ما در وزارت ارشاد از همه اظهار نظرات و پیشنهادات کارساز استقبال می کنیم چرا که برای تهیه یک لایحه جامع نیاز به نظر همه اهل فرهنگ و رسانه و فرهیختگان داریم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیش نویس طرح مجلس در خصوص نظام جامع رسانه ای ادامه داد: کمسیون فرهنگی و مجلس شورای اسلامی موافق هستند که نظام جامعه رسانه ای به صورت لایحه ارائه شود چرا که از جامعیت بیشتری برخوردار است و ما جوانب مادی و بار مادی این لایحه را نیز در نظر گرفته ایم.

نوش‌آبادی همچنین درباره زمان ارائه این لایحه به مجلس گفت: بعد از تعطیلات مجلس پیش نویس را به دولت ارائه می کنیم و به نظرم بعد از یک پروسه چهار ماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)