10 شهریور 1393

روحانی: نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوان ببندیم

10 شهریور 1393

رادیو فردا

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز دوشنبه،دهم شهریور ماه، در اجلاس روز جهانی مساجد گفت: «هجمه‌ای که در دنيای امروز وجود دارد قابل توجه است، کسی که اينترنت را نداند در دنيای امروز نه تنها او را عالم نمی‌دانند بلکه دانشجو هم نمی‌دانند. امروز اگر کسی نتواند از اينترنت استفاده کند حق ورود به دانشگاه را هم ندارد.»

آقای روحانی افزود «دنيای امروز شرايط جديدی را پيش روی ما گذاشته است اگر امروز هم به نسل دوم موبايل نرسيم فردا خواهيم رسيد فردا نرسيم روزهای آينده خواهيم رسيد.»

سخنان آقای روحانی در حالی بیان می شود که آيت‌الله ناصر مکارم شيرازی، از روحانيون محافظه کار ايران، روز یکشنبه گفت «اينترنت نسل سوم مانند آب گل آلود و غيربهداشتی است که بايد تصفيه شود.»

این روحانی محافظه کار همچنین گفته بود «عده‌ای خيال نکنند ما مخالف اين تکنولوژی‌ها هستيم، منتهی تکنولوژی غربی مانند آب گل آلود و غير بهداشتی است. آب مايه حيات است اما وقتی گل آلود و غير بهداشتی شد بايد تصفيه شود».

آقای روحانی همچنین افزود « ما نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوان ببندیم، راست است که باید نسل جوان را از آب مسموم برحذر داشت؛ درست است که باید نسل جوان را از هوای مسموم برحذر داشت اما چه کنیم که هوا آنچنان آلوده است که تنها با ماسک قوی می‌توان در برابر این هوا مقاومت کرد.»

حسن روحانی در اوایل خرداد ماه نیز گفته بود «امروز ديگر ابزار راديو و تلويزيون کم‌کم به کنار گذاشته می‌شود و موبايل و اينترنت جای آن ابزار را پر می‌کند» گفت که «ما نمی‌توانيم از مدرن‌ترين ابزارهای فناوری فاصله بگيريم و نمی‌توانيم در سرعت ... از دنيا عقب بمانيم.»

رئیس جمهوری ایران در ماه های گذشته به انتقاد از وضعیت اینترنت و فیلترینگ در ایران پرداخته که این انتقادات او با واکنش منفی برخی رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران و برخی روحانیون مواجه شده‌است.

رييس جمهور ایران همچنین گفت: «ما امت وسط و نمونه هستيم، ما نه افراط راست و نه افراط چپ هستيم.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)