9 شهریور 1393

چه نشریاتی توسط معاونت مطبوعاتی به طور ویژه حمایت می‌شوند

9 شهریور 1393

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: نشریاتی که با موضوعات قرآن احکام اسلامی شعائر دینی، فرهنگ ایثار شهادت دفاع، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی به جای غربی، مروج همبستگی اقوام، ترویج زبان و ادبیات فارسی و علمی منتشر شوند به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا، حسین انتظامی - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - که امروز در نشست مشترک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مدیران رسانه‌ها در ستاد مرکزی راهیان نور سخن می‌گفت، با بیان اینکه در سال جاری به موضوع دفاع مقدس به عنوان گفتمان نیاز داریم، گفت: اتکاء به سرمایه‌های داخلی برای صیانت از کشور در مقابل تهدیدات بسیار مهم است و در این راستا باید به گفتمان دفاع مقدس پرداخت.

وی افزود: اگر زمینه تولید محتوا در مقوله دفاع مقدس فراهم شود، می‌توان از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کرد.

انتظامی اظهار کرد: در همه رسانه‌ها باید به موضوع دفاع مقدس پرداخت، معاونت مطبوعاتی نیز برای یاری رسانه‌ها در این زمینه آمادگی لازم را دارد.

وی با بیان اینکه برخی از نشریات به صورت ویژه حمایت می‌شوند، گفت: نشریاتی که با موضوعات قرآن احکام اسلامی شعائر دینی، فرهنگ ایثار شهادت دفاع، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی به جای غربی، مروج همبستگی اقوام، ترویج زبان و ادبیات فارسی و علمی منتشر شوند به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این در صورتی است که ۶۰ درصد محتوای این نشریات راجع به این موضوع باشد.

به گزارش ایسنا، حسین انتظامی پیش از این نیز درباره‌ی یارانه مطبوعات گفته بود: در زمینه افزایش یارانه‌ها توجه به چند اصل می‎تواند موجب کمک به نشریات شود؛ به این معنا که اگر ۶۰ درصد مطالب هر نشریه‌ای به توجه به قرآن، اصول ۲۴ گانه قانون اساسی، فرهنگ ایثار و شهادت، ‌اقتصاد مقاومتی، ‌زبان فارسی به عنوان عنصر هویت بخش و... اختصاص داشته باشد یارانه او سه برابر خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)