8 شهریور 1393

مشاور رسانه ای روحانی: ۲۰ هزار نفر به سامانه سمان اعلام کردند که خبرنگارند

8 شهریور 1393

مشاور رسانه اي رئيس جمهور با بيان اينكه برخي از امتيازات خبرنگاران بر اساس سامانه سمان ارائه شده است، گفت: آمار عضويت در اين سامانه واقعی نيست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صادق، پيش از ظهر جمعه در نشست هم انديشي اصحاب رسانه استان يزد اظهار داشت: بيش از ۲۰ هزار نفر در اين سامانه عضو شده و ثبت نام كرده اند كه به نظر مي رسد اين آمار واقعي نيست.

وي بيان كرد: بسياري از افرادي كه در اين سمانه ثبت نام كرده اند، افراد غيرواقعي هستند كه بايد پايش شوند و بر عكس تعداد زيادي از خبرنگاران واقعي در اين سامانه ثبت نام نكرده اند.

صادق با اشاره به هديه اي كه رئيس خانه مطبوعات استان يزد قصد گرفتن قول آن براي خبرنگاران را داشت، عنوان كرد: دولت يازدهم وعده براي آينده نمي دهد و هر كاري كه انجام شد يا در شرف انجام بود را خبر و وعده مي دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با شنيدن مشكلات و مسائل خبرنگاران استان يزد و پاسخ به اين موضوع كه خبرنگاران "كوزه گراني هستند كه از كوزه شكسته آب مي خورند" گفت: بهتر است بگوييم خبرنگاران اخبار مسائل و مشكلات خود را كمتر منعكس مي ‌كنند و در حالي كه سختي‌ هاي ديگران را با تحمل دشواري بر خود، مطرح مي ‌كنند، درباره خود كمتر گفته و نوشته‌ اند.

صادق عنوان كرد: خبرنگاران به خاطر خوش ضميري و نجابتي كه دارند، براي خودشان كم مايه گذاشته اند اما به نظر مي ‌رسد بايد با دقت و فراست بنگرند و مسائل را انعكاس دهند تا هم مردم و هم دولت از مشكلات و نيازها و خواسته‌هاي آنها مطلع شوند.

مشاور رسانه ‌اي رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نقدپذيري دولت بيان كرد: كساني كه پيام ۲۴ خرداد كه پرهيز از افراط و تفريط بود را دريافت نكرده‌ اند، از برخي ابزارها نظير رسانه استفاده كرده و مسائل خود را بازگو مي ‌كنند كه البته صداي آنها بلند نيست و به گوش مردم نمي ‌رسد.

وي ادامه داد: دولت به دنبال اين است كه فرصت‌ها را به طور برابر در اختيار دلسوزان قرار دهد و در اين راستا تلاش خود را به كار مي‌گيرد.

صادق در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به درخواست خبرنگاري مبني بر سرعت عمل مديران در پاسخگويي به خبرنگاران عنوان كرد: سرعت عمل براي پاسخگويي به خبرنگاران به عنوان چشم و گوش مردم، از مطالبات رئيس دولت يازدهم از مسئولان است.

وي در مورد رسانه‌هاي مختلف و مشي آنها نيز بيان كرد: دولت نمي خواهد طوري عمل شود كه بگويد اين رسانه با ماست و ديگري با ما نيست بلكه همه با هم هستيم و بايد خواسته مردم را تمكين كنيم.

مشاور رسانه‌ اي رئيس جمهور در مورد حمايت از خانه مطبوعات استان يزد نيز اظهار داشت: دولت به تشكل‌هاي صنفي معتقد است و همواره به مجموعه‌هاي صنفي قانوني فرصت داده تا به مردم خدمت كنند زيرا آنها برآمده از مردم هستند.

وي بر تقويت تشكل‌هاي صنفي تاكيد كرد و افزود: اين تشكل‌ها بايد تقويت شوند و اگر مسائلي نيز وجود دارد بايد رفع شود.

وي در مورد اداره شدن اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد بدون مديركل و با حضور سرپرست اظهار داشت: به سرعت اين موضوع را از وزارت ارشاد پيگيري خواهيم كرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)