8 شهریور 1393

علی جنتی: شبکه‌های‌اجتماعی را به فرصت تبدیل کنیم

8 شهریور 1393

وزیر فرهنگ و ارشاد از رشد روزافزون تکنولوژی و ارتباطات جهانی سخن گفت و تاکید کرد: شبکه های اجتماعی را می توانیم از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش سایت تابناک، علی جنتی، جمعه شب در اختتامیه پویانمایی رضوی در سرسرای فخرالدین اسعد گرگان در بخشی از سخنان خود اضافه کرد: در شرایط ویژه ای زندگی می کنیم و دنیا خیلی تغییر کرده است بطوریکه با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات اکنون می توان در هر نقطه ای صدا و تصاویری را که در آنسوی دنیا تولید و پخش می شود، دریافت کرد.

وی با یادآوری زمانه نه چندان دور که به سختی می توانستیم از رادیو، صدای بی بی سی فارسی را بشنویم، گفت: اما اکنون در هر نقطه ای دست کم دو هزار شبکه ماهواره ای به راحتی قابل دریافت است و چه بسا طی دو تا سه سال آینده همین صدا و تصاویر از طریق گوشی های تلفن همراه نیز قابلیت دیدن داشته باشد.

وی آسیب های ناشی از شبکه های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: هنر ما دراین است که بتوانیم با بهره گیری از اینها (شبکه های اجتماعی) فرهنگ خود را انتقال دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن بنیانگذار انقلاب امام خمینی در ضرورت صدور انقلاب به تمام جهان را یادآور شد و گفت: قطعا شبکه های اجتماعی ابزار خوبی برای انتقال مفاهیم و فرهنگ ناب ایران اسلامی به تمام جهان است.

جنتی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت معتقد است قطب بندیهای سیاسی سمی مهلک برای کشور است، ما با همه جریانات و جناح بندیهای سیاسی کار می کنیم اما معتقدیم با مشی اعتدال و به دور از گرایش خاص که البته برای کشور زیان بار است، باید کار کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: در گذشته به برخی نشریات بصورت سلیقه ای کمک شده است و البته گاهی هم مطبوعات براساس گرایش هایی سیاسی کمکهایی گرفته اند اما اکنون این کار بر اساس ضوابط انجام می شود بطوریکه دریافتی مطبوعات در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد در معرض دید عموم قرار دارد.

جنتی ابراز داشت: در رابطه با کمک به مطبوعات هیچ چیز مخفی وجود ندارد و همه می توانند با مراجعه به سایت معاونت مطبوعاتی از کمکهای وزارت فرهنگ و ارشاد به نشریات آگاه شوند.

جنتی گفت: وقتی وزارت فرهنگ و ارشاد را تحویل گرفتیم برخی نشریات از سال ۸۵ در انتظار مجوز نشر بودند که در کمتر از یک سال به همه آنها پاسخ لازم را دادیم.

وی افزود: اکنون بلافاصله پس از اخذ استعلام، هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار را صادر می کند و در حوزه نشر کتاب نیز روان سازی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای مجازات تخلفات، توقیف مطبوعات باید آخرین راه حل باشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)