8 شهریور 1393

اعلام ضوابط شرکت در نمایشگاه مطبوعات

8 شهریور 1393

ضوابط شرکت در بیستمین نمایشگاه سراسری مطبوعات از سوی معاونت مطبوعاتی ارشاد اعلام شد که بر اساس آن صرفاً نشریاتی می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند که ۳ ماه قبل از ثبت نام قطعی، انتشار و اعلام وصول منظم داشته باشند، همچنین بهای اجاره غرفه برای متراژ مازاد بر ۲۴ متر برای رسانه‌های بخش خصوصی با تخفیف ۵۰% محاسبه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۳ از سوی امور معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت شورای هماهنگی تشکل‌های مدیریتی مطبوعات کشور برگزار می‌شود.

پیش ثبت‌نام شرکت در این نمایشگاه نیز با هدف برآورد تعداد متقاضیان و برنامه‌ریزی برای پیش‌بینی میزان تخصیص فضا و گروه‌بندی موضوعی نشریات، امکانات نمایشگاهی، تدارکات و تامین خطوط مخابراتی و اینترنتی مورد نیاز اعلام می‌شود. این پیش ثبت‌نام از ۳ روز قبل (۵ شهریور) شروع شده که ضوابط آن به شرح این است:

مطابق اعلام صرفا مؤسسات مطبوعاتی و رسانه‌های زیر می‌توانند در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی شرکت کنند:

الف) روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، دو هفته‌نامه‌ها، ماهنامه‌ها، دوماهنامه‌ها و فصلنامه‌ها

ب) خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و اطلاع رسانی دارای مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات

ج) مؤسسات مطبوعاتی، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی

د) صنایع خدمات مرتبط مطبوعاتی (چاپ، کاغذ، توزیع و...)

بر اساس این گزارش، در این مرحله هیچ‌گونه وجهی برای ثبت نام بابت تخصیص مکان نمایشگاهی دریافت نمی‌شود و متقاضیان میزان فضای نمایشگاهی مورد نیاز خود را با توجه به جدول تعرفه اعلام می‌کنند اما برابر اعلام، ثبت‌نام قطعی با امکان انتخاب محل غرفه در نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

جدول تعرفه واگذاری غرفه‌ها در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، به شرح زیر‌ است (ویژه مطبوعات و موسسات رسانه‌ای مرتبط):

دسته‌بندی اولیه گروه‌های نمایشگاهی به شرح زیر است. البته این گروه‌بندی قطعی نیست و ممکن است برخی از رسته‌ها در هم ادغام شده و یا به آن افزوده شود:

الف. گروه یک (با محوریت روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها)

مؤسسات رسانه‌ای

خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری

روزنامه‌ها

هفته‌نامه‌ها و مجلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی

فضای مربوط به نشست‌های تخصصی و مناظرات

ب. گروه دو (با محوریت رسانه‌ها و نشریات عمومی و خانواده)

ورزشی

زنان، کودک، نوجوان و خانواده

هنری، سینمایی

سرگرمی

عمومی و سایر نشریات

ج‌. گروه سه (رسانه‌های علمی، آموزشی، تخصصی، اختصاصی)

علمی، آموزشی

رایانه‌ای و الکترونیک

نشریات تخصصی

کشاورزی

د‌. گروه چهارم (رسانه‌های فرهنگی)

دین و اندیشه

فرهنگ و ادب

ه‌. گروه پنجم (نشریات استانی)

نشریات محلی استانی و منطقه‌ای

نشریات استانی مستقر در غرفه‌های ادارات کل ارشاد استان یا خانه‌های مطبوعات

و‌. گروه ششم (نشریات غیر فارسی زبان)

ز. گروه هفتم (صنایع وخدمات مرتبط با مطبوعات)

صنایع چاپ و کاغذ

شرکت‌های تبلیغاتی

شرکت‌های توزیع

خدمات ارتباطی، نرم افزار و تجهیزات

مدیریت و آموزش رسانه‌ها

ح. گروه هشتم (تشکل‌ها و نهادهای مرتبط)

تشکل‌های صنفی اعم از مدیریتی و روزنامه‌نگاری، روابط عمومی، انجمن‌های علمی، ارتباطات

ط. گروه نهم (روابط عمومی‌ها)

- ادارات کل روابط عمومی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی

ضوابط و شرایط شرکت در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی هم به شرح زیر است:

متراژ مازاد بر ۲۴ متر برای رسانه‌های بخش خصوصی با تخفیف ۵۰% محاسبه می‌شود. جانمایی هر دسته رسانه به عهده کمیته مربوطه در ستاد برگزاری نمایشگاه خواهد بود، اما جانمایی غرفه توسط خود رسانه در ثبت‌نام قطعی و بر اساس انتخاب روی نقشه انجام می‌شود.

صرفاً نشریاتی که ۳ ماه قبل از ثبت نام قطعی، انتشار و اعلام وصول منظم داشته باشند، امکان حضور در نمایشگاه را دارند.

بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی مدیریت مصلی امام خمینی (ره) استفاده از ابزار آلات از قبیل دستگاه جوش، دستگاه برش در داخل شبستان ممنوع است.

‌‌نهایت ارتفاع سازه‌های نمایشگاه ۳/۵ (سه و نیم) متر است.

برای هر ۱۲ متر غرفه حداکثر ۲ عدد کارت متصدی غرفه صادر خواهد شد.

شرایط، ضوابط منشوری و تعهدات طرفین همزمان با ثبت نام قطعی منتشر می‌شود.

با توجه به کثرت متقاضیان، قبول درخواست غرفه برای فصلنامه‌ها پس از تأیید کمیته رسانه‌ها خواهد بود.

پیش ثبت نام به منزله قطعیت ثبت نام‌ است.

ستاد برگزاری نمایشگاه تعهدی برای تأمین فضا برای رسانه‌هایی که پیش ثبت نام نکرده‌اند، ندارد. ثبت نام قطعی از پانزدهم تا پایان مهرماه خواهد بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)