6 شهریور 1393

سردبیرسایت«خبر پارسی» احضار و بازداشت شد

6 شهریور 1393

فرزاد صدری، سردبیر سایت «خبر پارسی» و سردبیر سابق خبرگزاری دانشجویان فارس(ایسنا) به دادگاه احضار و بازداشت شد.

این روزنامه نگار در شهر شیراز بازداشت شده است.

به گزارش سحام، سردبیر«روزنامه افسانه» شیراز، دلایل دستگیری فرزاد صدری را به شرح زیر در صفحه فیس بوک خود بیان می کند:

ماجرا ازاین قرار است که در روز قدس امسال در شیراز، بنری از تصاویر میرحسین، کروبی، خاتمی و تعداد دیگری ازاصلاح‌طلبان در مسیر راه‌پیمایی نصب شده بود که برخی به سوی این بنراقدام به تیراندازی می‌کردند. چند روز بعد ازاین اتفاق، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس در نامه‌ای به احمدی استاندار فارس، خواستار موضع‌گیری وی و محکومیت این اقدام شد. این بیانیه که ابتدا درسایت اصلاح‌طلبان فارس منتشر شده بود، بعدا در سایت‌های دیگراز جمله«خبر پارسی» باز نشر شد. هم‌زمان حجت‌الاسلام طاهری، دبیر جامعه روحانیت مبارز شیراز ضمن انتقاد از محتوای این بیانیه گفت که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس اساسا رسمیت ندارد و بیانیه با«هدف زنده کردن مرده‌های سیاسی سال ۸۸ صادر شده است.»

مصطفی امیری، فرماندار شیراز که سابقا مسئول کمیته استان‌های ستاد انتخاباتی ولایتی بوده است نیز درجلسات مختلف، خواستار برخورد با رسانه‌های منعکس‌کننده این بیانیه شد. نتیجه پیگیری‌ها و موضع‌گیری‌های فرماندار شیراز به این‌جا رسید که فرزاد صدری، سردبیر سایت خبر پارسی و سردبیر سابق ایسنای فارس روز سه‌شنبه چهارم شهریور به دادگاه احضار و بازداشت شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)