6 شهریور 1393

نماینده ایلام: جبهه پایداری می‌خواهد کنترل رسانه‌ها را دراختیار بگیرد

6 شهریور 1393

سایت تدبیر

«رای مجلس به هر نماینده‌ای به جز کاندیداهای مورد نظر جبهه پایداری برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات است.» این اظهارنظر احمد شوهانی نماینده ایلام است. جنجال‌های روز یک شنبه مجلس درباره عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات باعث شد تا نمایندگان محافظه کار مجلس اصولگرای نهم رئیسشان را دیکتاتور خطاب کنند.

امروز هم بر خلاف خواست مجلس، جبهه پایداری در حال مدیریت فضای کمیسیون فرهنگی برای فرستادن گزینه خود به "هیات نظارت بر مطبوعات" است. این کمیسیون که اکثریت آن در اختیار نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری است امروز اعلام کرد با وجود جنجال ها تنها "حسن کامران "را به گزینه های پیشنهادی خود برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات اضافه می کند تا نشان داده شود جنجال روز یک شنبه مجلس پایان نیافته است.

در جلسه روز یک شنبه مجلس علیرضا زاکانی عضو فراکسیون اصولگرایان که نزدیک به حدادعادل است، روح‌الله حسینیان عضو جبهه پایداری و مهدی کوچک‌زاده عضو سابق این جبهه علی لاریجانی را به دلیل آنکه هیات رئیسه نظر کمیسیون فرهنگی درباره معرفی رسایی و نبویان برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات را به رای استمزاجی گذاشت، «دیکتاتور» خطاب کردند.

البته لاریجانی نیز در پاسخ به این اظهارات بیان کرد که «دیکتاتوری بد است اما دیکتاتوری اقلیت بدتر است.» «اقلیت» خواندن نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری از سوی لاریجانی اتفاقی بود که باعث شد شعله آتش تندروهای مجلس شعله‌ورتر شود. اما چرا پایداری‌های تا این حد اصرار بر حضورشان در هیات نظارت بر مطبوعات دارند، تا این حد که رئیس اصولگرایشان را دیکتاتور خطاب کنند؟

احمد شوهانی به خبرنگار تدبیر می‌گوید: «اعضای جبهه پایداری به دنبال این هستند که به هر قیمتی نیروهای خودشان را به هیات نظارت بر مطبوعات بفرستند و آنجا را در دست بگیرند.»

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «تاکید کمیسیون فرهنگی مجلس که بیشتر اعضای آن نزدیک به جبهه پایداری هستند این است که حتما یکی از دو کاندیدای خودشان یعنی رسایی یا نبویان به هیات نظارت بر مطبوعات راه یابد تا بتوانند عقاید خودشان را درباره روزنامه و رسانه‌ها اعمال کنند. این هیات یکی از تاثیرگذارترین نهادها بر افکار عمومی جامعه است و آنان نیز این موضوع باخبر هستند به همین دلیل بخشی از تلاششان را برای ورود به هیات نظارت بر مطبوعات صرف می‌کنند تا کنترل مطبوعات و زسانه ها را به دست بگیرند.»

عضو فراکسیون رهروان ولایت اقدام لاریجانی مبنی بر استمزاج رای نمایندگان درباره نظر کمیسیون فرهنگی را مثبت و مورد حمایت مجلس عنوان و تاکید کرد: «نمایندگان از هر کاندیدایی به جز افرادی که کمیسیون فرهنگی معرفی کرده است حمایت خواهند کرد.»

او بر این باور است که «اعضای هیات نظارت بر مطبوعات نباید افرادی جناحی و سیاسی باشند چرا که در این صورت آرای کاملا جهت داری درباره مطبوعات صادر می‌کنند که به زیان کشور و مردم است. آقای مطهری به عنوان نماینده مجلس در این هیات به خوبی توانسته بود از آزادی مطبوعات و حقوق آنها دفاع کند بنابراین مجلس باید فردی مانند مطهری را به هیات نظارت بفرستند تا رسانه‌ها نیز امید خود به مجلس را از دست ندهند.»

شوهانی می گوید:«مجلس به تندروها اجازه نخواهد داد تا اختیار همه امور را به دست بگیرند. من و برخی نمایندگان از مدت‌ها قبل نسبت به حرکت‌های جدی این افراد در مجلس و بیرون از مجلس هشدار داده بودیم. ما نباید اجازه دهیم که تندروها همین آزادی نسبی مطبوعات را نیز از بین ببرند.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)