2 شهریور 1393

پیشنهاد ثبت روز ملی مطبوعات محلی

2 شهریور 1393

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از پیشنهاد تحادیه مطبوعات محلی استانهای کشور برای تصویب روز ملی مطبوعات محلی، استقبال کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، دومین نشست مشترک هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استانهای کشور با حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست که با حضور رئیس هیأت مدیره، نایب رئیس، مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، سخنگو و بازرس اتحادیه تشکیل شد، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این اتحادیه به عنوان عضوی از شورای هماهنگی تشکلهای مدیریتی دعوت به عمل آورد تا در مواقع برگزاری نشست‌های آن حضوری مؤثر داشته باشد.

وی همچنین ضمن استقبال از فعالیت‌های اتحادیه مطبوعات اظهار امیدواری کرد تا این اتحادیه بتواند معاونت مطبوعاتی را در نیل به اهداف تعیین شده بخشی از مسئولیت‌های مربوط را عهده‌دار شود.

در این نشست تصویب روز ملی مطبوعات محلی از سوی اتحادیه ارائه شد که معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نظر مساعد خود را جهت بررسی آن در آینده اعلام کرد.

انتظامی همچنین اظهار امیدواری کرد که صنوف مطبوعاتی ثبت شده و قانونی در برگزاری باشکوه نمایشگاه مطبوعات و بویژه بخش مطبوعات محلی معاونت مطبوعاتی را یاری دهند

تولید محتوای بومی، قرار گرفتن مطبوعات محلی در اولویت سیاست‌های حمایت، استقبال و حمایت از صنوف مطبوعاتی، سازمان نظام صنفی، اجرای ماده 46 قانون مطبوعات در زمینه بیمه خبرنگاران و حمایت‌های وزارت ارشاد از رسانه‌هایی که همکاران خود را بیمه می‌کنند، از مباحث اصلی این نشست بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)