1 شهریور 1393

کمیته حفاظت از خبرنگاران: سوریه خطرناک‌ترین مکان برای خبرنگاران است

1 شهریور 1393

سر بریدن جمیز فولی، خبرنگار آمریکایی توسط شبه نظامیان داعش بر خطری که خبرنگاران پوشش‌دهنده جنگ داخلی سوریه با آن مواجه هستند، مهر تایید زد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه هافینگتون پست، کمینه حفاظت از خبرنگاران اعلام کرد، سوریه حتی پیش از آنکه شبه‌نظامیان داعش جمیز فولی را بکشند، خطرناک‌ترین مکان در جهان برای خبرنگاران محسوب می‌شود.

بر اساس آمارهای کمیته حفاظت از خبرنگاران، جیمز فولی هفتادمین خبرنگاری است که از زمان آغاز جنگ سوریه در این کشور کشته شد.

این سازمان افزود، گمان می‌رود که داعش دست کم هفت خبرنگار دیگر را نیز گروگان گرفته باشند. خبرنگاران مرتباً ربوده می‌شوند. دست کم ۲۰ خبرنگار همچنان در سوریه مفقود هستند.

کورتنی رادش، مدیر گروه حمایتی کمیته حفاظت از خبرنگاران درباره تهدیدهایی که خبرنگاران در سوریه با آن مواجه هستند، گفت: می‌دانیم که داعش و شبه‌نظامیان خبرنگاران را هدف گرفته‌اند. آن‌ها صریحاً از خبرنگاران به عنوان بازیچه‌ای در جنگشان استفاده می‌کنند و این مسأله به شدت خطرناک است.

وی افزود: با این حال باور دارم که گزارشگران جنگی به افشای آنچه در سوریه رخ می‌دهد، ادامه خواهند داد. فکر نمی‌کنم که این اتفاقات مردمی را که واقعاً به دسترسی آزادانه اطلاعات و اهمیت حیاتی آن اعتقاد دارد، از تهیه خبر منصرف کند. اما خبرنگاران باید زمانی که می‌خواهند به سوریه بروند کاملاً آماده باشند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)