30 مرداد 1393

یارانه مطبوعات هفته آینده واریز می شود

30 مرداد 1393

مهر

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت یارانه مطبوعات کشور خبر داد.

حسین نوش آبادی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یارانه مطبوعات کشور هفته آینده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه هفته آینده یارانه پنج ماهه امسال را پرداخت می کنیم گفت: همچنین با توجه به بررسی هایی که از طریق معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام است میزان یارانه پرداختی امسال نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت.

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برنامه های این وزارتخانه در زمینه بیمه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: با توجه به وعده ای که رئیس جمهور در رابطه با بیمه تکملیلی خبرنگاران دادند ما نیز اقدامات لازم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دستور کار خود قرار دادیم.

نوش آبادی با بیان اینکه در این راستا صندوق حمایت از خبرنگاران، هنرمندان و نویسندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک ساز و کار جدید را در بحث بیمه تکمیلی طراحی کرده است گفت: با این ساز و کار جدید بیمه تکمیلی خبرنگاران شکل بهتر و شفاف تری به خود خواهد گرفت.

وی همچنین از پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه پرداخت تسهیلات، وام ها و امتیازات رفاهی به خبرنگاران خبر داد و گفت: امیدواریم با این اقدامات به تدریج به سمت ایجاد امنیت شغلی برای خبرنگاران و همچنین به حداقل رساندن دغدغه های معیشتی این قشر برویم.

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به موضوع اصلاح نظام جامع رسانه اشاره کرد و گفت: امسال اصلاح این نظام از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته شده و امیدواریم بتوانیم لایحه نظام جامع رسانه را آماده و به مجلس بفرستیم.

نوش آبادی ابراز امیدواری کرد که با اصلاح نظام جامع رسانه بخشهایی از این نظام جامع رسانه که موجب ایجاد برداشتها و تفسیرهای مختلف در حوزه رسانه شده بود برطرف و یک نظام جامع شفاف تر و روشن تر در این زمینه تدوین شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)