29 مرداد 1393

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار ایرانی آزاد شد

29 مرداد 1393

بی بی سی فارسی

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار ایرانی، به قید وثیقه از زندان آزاد شده است. او بیش از دو ماه در بازداشت بود.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانم آذرپیک به بی‌بی‌سی فارسی گفت که موکلش با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده، هرچند هنوز، تفهیم اتهام نشده است.

خانم آذرپیک از روز هفتم خرداد در بازداشت به سر می‌برد و محل بازداشت و نگهداریش معلوم نبود.

با این حال، اکرم محمدی، مادر این روزنامه‌نگار، بعد از دیدار کوتاهی که با او در حاشیه یکی از جلسه‌های محاکمه‌اش در اواخر خرداد ماه در دادگاه داشت، به نقل از دخترش کلیک گفت که او در یکی از بازداشتگاه‌های سپاه پاسداران ایران در انفرادی نگهداری می‌شود.

صبا آذرپیک پیش از بازداشت، در روزنامه اعتماد و هفته‌نامه تجارت مشغول به کار بود. به نقل از صبا آذرپیک گزارش شده بود که او "توسط حفاظت امنیت قوه قضائیه" ایران بازداشت شده است.

همزمان با رسیدگی به اتهامات خانم آذرپیک در دادگاه، مادر او گفت که شکایت وزارت اطلاعات یکی از اتهامات مطرح علیه دخترش بوده است و این روزنامه‌نگار "به دلیل اطلاع‌رسانی درباره حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین توسط قوه قضائیه تحت فشار است." اواخر فروردین امسال، گزارش‌هایی از حمله نگهبانان زندان و ماموران امنیتی به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین کلیک منتشر شد و گفته شد که در پی ضرب و شتم زندانیان این بند، تعدادی از آنها به شدت مصدوم شده‌اند. انتشار خبر این درگیری واکنش‌های گسترده‌ای را کلیک به دنبال داشت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)