29 مرداد 1393

معاون مطبوعاتی ارشاد: کسی که رسانه بیمه اش نکند خبرنگار نیست

29 مرداد 1393

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از تشکیل شورای ویژه برای پالایش سامانه «سمان» خبر داد و گفت: فردی که رسانه‌ آن حاضر نیست وی را بیمه‌ کند، از نظر ما خبرنگار محسوب نمی‌شود. حسین انتظامی امروز در صبحانه کاری که در محل معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، از پالایش سامانه سمان توسط یک شورای ویژه خبر داد و اظهار داشت: قرار است شورایی متشکل از هفت عضو، نسبت به پالایش سامانه سمان و شفاف سازی عضوگیری در این سامانه اقدام کنند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد در ادامه افزود: ااین شورا متشکل از مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد، یک استاد روزنامه نگاری یا علوم ارتباطات دانشگاه تهران، یک استاد علوم ارتباطات به انتخاب شورای پژوهشی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها، یک پیشکسوت مطبوعات، نماینده شورای هماهنگی تشکل های صنفی روزنامه نگاری و نماینده شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی مطبوعات به همراه نماینده انجمن خبرنگاران حوزه رسانه خواهد بود.

وی با اشاره به وجود 19 دانشگاه علوم ارتباطات در تهران، ادامه داد: تا زمانی که انجمنی با عنوان انجمن پیشکسوتان روزنامه نگاری ایجاد نشود تا یکی از اعضای خود را در شورای ویژه پالایش «سمان» قرار دهد، یک پیشکوست به انتخاب معاونت مطبوعاتی در این شورا حضور خواهد یافت.

انتظامی همچنین با اعلام اینکه اولویت ها برای ارزیابی اعضای سامانه سمان از این پس دستخوش تغییر می شود، ابراز داشت: امتیاز بندی ها در سامانه سمان بر اساس سوابق خبرنگاران و روزنامه نگاران، مدارک و رشته تحصیلی، برگزیده شدن در جشنواره های مطبوعات، گذراندن دوره های آموزشی خواهد بود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد متذکر شد: البته افرادی که در این سامانه به عنوان عضو پذیرفته خواهند شد که به هیچ عنوان مشکل بیمه نداشته باشند چرا که برای ما فردی که رسانه آن حاضر نیست وی را بیمه کند، خبرنگار محسوب نمی شود.

انتظامی ارائه خدماتی از جمله بیمه تکمیلی، کلاس های رایگان روزنامه نگاری و پیگیری مطالبات خبرنگاران را در دستور کار این شورا عنوان کرد و گفت: اولین جلسه شورای تخصصی پالایش سامانه سمان شنبه هفته آینده برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگارانی در اولویت بررسی این شورا قرار دارند که از این پس در سامانه سمان ثبت نام خواهند کرد و سپس امور مربوط به 400 خبرنگاری که پیش از این مورد بررسی قرار گرفته بودند بررسی می شود و در نهایت به مسائل مربوط به 10 هزار عضوی که در این سمانه بوده اند رسیدگی می شود.

منبع: فارس

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)