28 مرداد 1393

نحوه پذیرش دانشجو در دانشکده خبر دانشگاه آزاد

28 مرداد 1393

معاون سنجش دانشگاه آزاد اسلامی در مورد تاسیس دانشکده خبر این دانشگاه گفت: همانطور که آقای دکترمیرزاده در روز خبرنگار نوید تاسیس دانشکده خبر را دادند، برنامه ریزی برای تاسیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر واحد تهران مرکزی در حال انجام است و فعالیت‌های این دانشگاه از مهرماه آغاز خواهد شد.

سیدمجتبی علوی فاضل در گفت و گو با ایسنا، افزود: رشته‌هایی که برای این دانشکده در نظر گرفته‌ایم هم متناسب با عنوان دانشکده و هم متناسب با نیاز جامعه خبرنگاری است. این دانشکده در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیق در مورد رشته‌هایی که در این دانشکده تدریس خواهند شد و چگونگی انتخاب رشته متقاضیان در روزهای آینده اعلام خواهد شد، اظهار کرد: نحوه پذیرش در همه مقاطع از دو طریق با آزمون و بدون آزمون صورت می‌گیرد. البته در تلاش هستیم که در دوره‌های کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشجو پذیرش کنیم و دوره اول پذیرش دانشجو در این دو مقطع بدون آزمون است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه مخاطبان اصلی این دانشکده خبرنگاران هستند، افزود: به همین دلیل سعی می‌کنیم نحوه پذیرش دانشجویان به صورتی باشد که خبرنگاران برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور در اولویت باشند.

علوی‌فاضل در مورد نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی توضیح داد: انتخاب رشته‌های دانشکده خبر واحد تهران مرکزی برای داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده‌اند و موفق به قبولی در رشته‌های دیگر نشده‌اند وجود دارد.

وی افزود: این داوطلبان در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت azmoon.org مشاهده خواهند کرد که انتخاب رشته‌های دقیق برای آنها فراهم شده و در صورت تمایل می‌توانند آنها را انتخاب کنند. البته به جز دانشکده خبر رشته محل‌های جدید دیگری هم به تصویب وزارت علوم رسیده و به ما ابلاغ شده است. برای مثال رشته کامپیوتر قبلا در سه شهر دانشجو پذیرش می‌کرده است اما هم اکنون در شهرهای دیگر هم امکان پذیرش دارد.

وی در ادامه درمورد ظرفیت پذیرش دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: حداقل ظرفیت پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی ۴۰ الی ۵۰ نفر،‌ در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ الی ۳۰ نفر و در مقطع دکترا ۵ الی ۱۰ نفر است.

علوی‌فاضل با تاکید بر اینکه زمان دقیق ثبت نام در روزهای آینده اعلام خواهد شد، گفت: البته زمان ثبت نام احتمالا از شنبه هفته آینده آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

وی در پایان در مورد شهریه این دانشکده توضیح داد: شهریه رشته‌های این دانشکده هم همانند شهریه رشته‌های دیگر است البته چون این رشته‌ها علوم انسانی هستند متوسط شهریه آنها از رشته‌های مهندسی و علوم پایه پایین تر است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)