28 مرداد 1393

رئیس دادگستری لرستان: رسانه ملی مخاطبان خود را از دست داده است

28 مرداد 1393

دیگربان

جعفر بدری٬ رئیس دادگستری لرستان گفته که صدا و سیما مخاطبان خود را از دست داده و نسل جدید در ایران به خاطر استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای تحت تاثیر فرهنگ «بیگانه» قرار گرفته است.

به گزارش سایت دادگستری لرستان٬ آقای بدری گفته «رسانه ملّی در عرصه کیفیت برنامه سازی چندان موفق عمل نکرده است، حتی برنامه‌های سیاسی و خبری آن نیز به مشکل یکنواختی دچار شده است.»

وی افزوده که «مخاطب‌شناسی» از وی مسئولان صدا و سیما جدی گرفته نمی‌شود و این سازمان «در عرصه کیفیتی و شکل دهی نیازهای بینندگان» تلاش جدی نکرده است. بدری ادامه داده «متأسفانه صدا و سیما در عرصه کیفیت بخشی و شکل دهی نیازهای بینندگان تلاش جدی به عمل نیاورده است.»

این مقام قضایی اضافه کرده «بودجه‌های کلانی در اختیار رادیو و تلویزیون قرار گرفته ولی صدا وسیما به دلایل مختلف نتوانسته در جذب مخاطب موفق باشد.»

رئیس دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از اینکه خرید و فروش گیرنده‌های ماهواره‌ای در ۱۰ سال گذشته به خاطر «تسامح» مدیران صدا و سیما افزایش یافته٬ اظهار تاسف کرده است.

براساس آمار‌های رسمی بیش از ۵۰ درصد مردم ایران بیننده برنامه‌های ماهواره‌ای هستند. پیش‌ت برخی از کار‌شناسان نیز از شکست صدا و سیما در رقابت با این شبکه‌ها خبر داده و گفته بودند که این سازمان میلیون‌ها مخاطب خود را از دست داده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس نیز هفته گذشته در گزارشی اعلام کرده که بسیاری از مردم برای کسب اخبار و تحلیل برنامه‌های ماهواره‌ای را تماشا می‌کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)