27 مرداد 1393

انتخاب اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با مشاجره

27 مرداد 1393

انتخاب اعضای هیأت مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان دوشنبه - ۲۷ مرداد ماه - در میان مشاجرهٔ اعضای این انجمن و هیأت مدیره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بخش رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از بین ۲۵ نامزد هیأت مدیرهٔ انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، ۹ نفر به عنوان عضو هیأت مدیره و از میان سه نامزد بازرسی این انجمن، دو نفر به عنوان بازرس انتخاب شدند.

سیدنظام موسوی، حسن کربلایی، مسعود بصیری، علی‌اکبر روح‌نواز، پرستو سیفی‌ناجی، حسن اختری، مهدی شکیبایی، محمدرضا آقابابایی و محمد پیرعلی به عنوان اعضای اصلی انجمن و فاطمه اصلان‌زاده، اعظم ناصری و حسن اشجعی به عنوان عضو علی‌البدل و فریدون احمدی و رسول بابازاده به عنوان بازرسان انجمن انتخاب شدند.

در این میان امرایی، ناظر انتخاباتی وزارت کشور برای پایان دادن به منازعات پشت تریبون رفت و گفت: موارد مطرح شده و هر نوع اعتراضی به نحوه برگزاری انتخابات باید مکتوب شود تا همراه مستندات به کمیسیون احزاب برده شود و در آنجا به آن‌ها رسیدگی شود.

اما اعتراضات اعضاء به همین جا ختم نشد و تا پایان انتخابات همچنان ادامه داشت. عمده اعتراضات حاضران در مجمع درخصوص تخلفات صورت گرفته در انجمن، عدم صدور کارت برای بسیاری از اعضاء و همچنین در نظر گرفتن حق وکالت برای غایبان در این مجمع و توزیع غیرمحترمانه کارت‌ها به اعضاء، عنوان شد.

در ادامه ناظر انتخاباتی وزارت کشور از حاضران خواست که از میان افرادی که جزوهیأت مدیره یا کاندیدای این سمت نیستند، سه نفر به عنوان هیأت رئیسه انتخابات به شیوه قیام و قعود توسط حاضران تأیید شوند تا کار انتخابات دنبال شود. در این بخش منیرالسادات موسوی، فرهاد خادم و جبرئیلی به عنوان اعضای هیأت رئیسه انتخابات برگزیده شدند.

سپس سیدنظام‌الدین موسوی به عنوان دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان سخنرانی کرد و گفت: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به عنوان یک تشکل پیشتاز انقلابی در همه عرصه‌ها حضور فعال داشته و خط مشی تعیین کرده است.

مدیر عامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه متأسفانه در مقاطعی فعالیت این انجمن راکد شد، بیان کرد: بخشی از این رکود به مسائل سیاسی بازمی‌گردد. تکثر بین جریان اصولگرا باعث شد انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان آن‌طور که باید فعال نباشد.

او با اشاره به اینکه باید به ریشه و فلسفه وجودی انجمن برگشت، گفت: دغدغه اصلی انجمن باید فعالیت در جبهه رسانه‌ای انقلاب باشد.

وی افزود: این انجمن، انجمنی صنفی نیست که بگوییم برای منِ روزنامه‌نگار چه کرده است؛ باید بگوییم برای جامعه و انقلاب چه کرده است.

موسوی همچنین از محل جدید دفتر انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در خیابان شریعتی خبر داد.

سپس عباس کلیایی (بازرس انجمن) به تبیین گزارش هیأت مدیره هفتمین دوره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان پرداخت.

او ضمن اشاره به اینکه مطابق آیین‌نامه، هر یک از حاضران در جریان انتخابات مجمع تنها می‌تواند وکالت دو نفر را عهده‌دار شود، در این زمینه گفت: در سال اول فعالیت این دوره، هیأت مدیره پس از رایزنی با وزارت ارشاد توانست ۳۰ سکه جهت اهدا به هنرمندان فراهم کند که از آن تعداد بنده خود شاهد بودم تعدادی کادو شده به هیأت داوران تحویل داده شد. از عزیزی که متولی توزیع سکه‌ها بوده است تقاضا دارم که بیاید و شفاف‌سازی کند.

در پی این درخواست بازرس انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان فردی برای پاسخگویی حاضر نشد.

در ادامه فرهاد خادمی، عضو هیأت رئیسه با انتقاد از آستانه تحمل پایین اعضا آغاز رأی‌گیری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، از میان ۴۰۳ برگه رأی توزیع شده، ۳۹۸ برگ به داخل صندوق انداخته شد تا کار رسیدگی به شمارش آراء آغاز شود.

تعداد آرای مأخوذه هر کدام از کاندیداهای این دوره مجمع به شرح ذیل است:

حسن اختری (۱۹۹ رأی)، حسن اشجعی (۹۴ رأی)، فاطمه اصلان‌زاده (۱۰۸ رأی)، مسعود بصیری (۲۳۷ رأی)، محمد پیرعلی (۱۶۴ رأی)، گالیا توانگر (۹۳ رأی)، رضا حضارمقدم (۵۷ رأی)، علی‌اصغر خوش‌بین (۶۸ رأی)، علی‌اکبر روح‌نواز (۲۲۹ رأی)، کاظم روغنچی (۵۱ رأی)، پرستو سیفی‌ناجی (۲۲۶ رأی)، ابوالحسن شریفی (۷۹ رأی)، مهدی شکیبایی (۱۸۰ رأی)، محمدرضا آقابابایی (۱۶۶ رأی)، معصومه صالحی (۷۵ رأی)، داود غرانوش (۷۲ رأی)، منیره غلامی توکلی (۳۵ رأی)، رضا فرخ تبار (۵۸ رأی)، زینب قیامتون (۷۰ رأی)، حسن کربلایی (۲۴۸ رأی)، پژمان کریمی (۷۳ رأی)، فرامرز کیانیان (۵۹ رأی)، مریم مجلسی (۷۸ رأی)، سیدنظام‌الدین موسوی (۲۶۱ رأی) و اعظم ناصری (۱۰۰ رأی).

تعداد آرای هر یک از سه نامزد بازرسی این دوره از مجمع نیز عبارتند است از: فریدون احمدی (۲۳۱ رأی)، رسول بابازاده (۱۷۸ رأی) و محمدعلی امامی (۸۱ رأی).

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)