24 مرداد 1393

محمدرضا نقدی: شنیدن رادیو‌های بیگانه حرام است

24 مرداد 1393

دیگربان

محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیح با اظهار تاسف از اینکه برخی اخبار و تحلیل‌های خود را از رسانه‌های «بیگانه» می‌گیرند٬ گفته براساس فتوای آیت‌الله خمینی شنیدن اخبار «رادیو‌های بیگانه حرام» است.

به گزارش خبرگزاری رسا٬ آقای نقدی در بابل این مطلب را بیان کرده و مدعی شده جرم و جنایت در ایران طی هفت سال گذشته به خاطر افزایش استفاده از ماهواره سه برابر شده است.

وی همچنین افزوده «۸۰ درصد طلاق‌ها و گسست در خانواده‌ها به خاطر مواد مخدر و استفاده از شبکه‌های ماهواره است.»

به گفته فرمانده سازمان بسیج در حال حاضر ۱۶۲ شبکه ماهوارهٔ فارسی زبان در حال فعالیت هستند که اغلب برنامه‌های آن‌ها «فساد و ابتذال برای از بین بردن ایمان» است. نقدی اضافه کرده «دشمنان با تهیه برنامه‌های سرگرمی مانند آشپزی، برنامه‌ها کودکان و فیلم به دنبال از بین بردن حریم‌های اخلاقی هستند تا موجب فروپاشی از درون جامعه را فراهم کنند.»

این فرمانده بسیج همچنین گفته «تنها پنج درصد استفاده کنندگان از شبکه‌های ماهواره‌ای» دنبال مسائل علمی بوده و ۹۵ درصد دیگر روزانه چهار ساعت بیننده سایر برنامه‌های ماهواره هستند.

نقدی در بخش دیگری از سخنان خود از بی‌توجهی‌ها در اجرای «اقتصاد مقاومتی» در کشور انتقاد کرده و اظهار کرده «ترویج استفاده از کالاهای خارجی مغایر با اقتصاد مقاومتی» است.

وی در راستای اجرای این طرح پیشنهاد کرده در پرواز‌های هوایی از خرما به جای شکلات استفاده شود.

نقدی همچنین گفته «می‌توان برای تهیه کلوچه به جای نارگیل وارداتی از خرمای داخلی استفاده کرد.»

محمدرضا نقدی روز گذشته نیز گفته بود«با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی باید جلوی واردات سالانه ۶۰۰ هزار تن کود شیمیایی گرفته شود و برای جبران کود از ظرفیت تولیدات داخل کشور استفاده برد‌.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)