24 مرداد 1393

"نگارندگان نظام‌جامع‌رسانه‌ای با کار خبر ناآشنایند"

24 مرداد 1393

مدیرمسئول روزنامه «بانی فیلم» مانند برخی دیگر از رسانه‌ای‌ها معتقد است، نگارندگان لایحه‌ی «نظام جامع رسانه‌ای» با روزنامه‌نگاری و کار خبر آشنایی چندانی ندارند.

مسعود داوودی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: عموما نظام جامعی که بتواند یک تشکل یا بخشی از کارکنان مکانی را زیر پوشش خود قرار دهد با تعبیرات مختلفی رو به روست.

وی خلأ قانونی را یکی از مشکلاتی دانست که معمولا در حوزه‌ی خبرنگاری وجود دارد و در این رابطه مثال زد: حتی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز با این مشکل قانونی روبه رو بود و کسانی آمدند درِ آنجا را به شکل نادرستی بستند و قضاوت اولیه‌شان هم خلأ قانونی‌ بود که این تشکل داشت؛ یعنی نظام رسانه‌ای این اجازه را نداده بود که این انجمن شرایط خود را به سمتی که قانونمندی و شفافیت داشته باشد ببرد.

صاحب امتیاز و سردبیر بانی‌فیلم ادامه داد: یکی از مشکلات نظام جامع رسانه‌ای این است که افرادی که این لایحه را نوشته‌اند نسبت به کار خبرنگاری و روزنامه‌نگاری اطلاعات زیادی نداشتند و اگر خلائی هم در آن وجود دارد صرفا به دلیل عدم آشنایی این دوستان با مقوله‌ی روزنامه‌نگاری است.

او اظهار کرد: خوشبختانه یکی از ویژگی‌های کار آقای انتظامی این است که شرایط تمام رسانه‌ها و کار خبرنگاری را می‌شناسند.

او تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که معمولا در کار رسانه وجود دارد قضاوت‌هایی است که بیرون از رسانه درمورد رسانه انجام می‌شود، تصورم این است که اگر این لایحه به صورت قانون دربیاید تا حدودی می‌تواند این قضیه را پوشش دهد و به سمتی ببرد که تلقی‌ها را کمی تغییر دهد تا شاهد تعارضاتی که معمولا در قضاوت‌ها وجود دارد نباشیم.

داوودی در پایان نیز درباره‌ی نظرخواهی دوباره‌ی رسانه‌ها درباره‌ی نظام جامع رسانه‌ای بیان کرد: در چنین صورتی قطعا باید لایحه برگردانده شود و پس از انجام یکسری کار کارشناسی و همچنین مرتفع کردن مشکلات دوباره به صورت لایحه دربیاید اگر اینگونه باشد خیلی بهتر از وضعیتی است که در حال حاضر با آن رو به رو است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)