20 مرداد 1393

تبرئه یامین پور از شکایت مسیح علی نژاد

20 مرداد 1393

وکیل مسیح علی‌نژاد، روزنامه نگار مقیم لندن، از صدور قرار منع تعقیب برای وحید یامین‌پور در دادسرای رسانه و فرهنگ خبر داد.

گیتی پورفاضل، وکیل “مسیح علی‌نژاد” در گفت‌وگو با آنا درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت موکلش از “وحید یامین‌پور” اظهار کرد: با وجود اتهام‌افکنی محرز “وحید یامین پور” درباره مطلبی منتسب به موکلم، بازپرس پرونده برای یامین‌پور قرار منع تعقیب صادر کرده است.

وی افزود: چنانچه دادیار اظهارنظر هم این قرار منع تعقیب یامین‌پور را تایید کند، ما نسبت به این قرار به دادگاه اعتراض خواهیم کرد.

چندی پیش “وحید یامین یور”، مجری سابق صدا و سیما و از نیروهای نزدیک به جبهه پایداری در مطلبی “مسیح علی‌نژاد” را فاحشه خواند و اضافه کرد: “مسیح علی نژاد حداکثر یک فاحشه است نه یک مرتد.” پیرو همین اظهارات یامین‌پور، علی‌نژاد از طریق وکیل خود در ایران از این عضو جبهه پایداری به دادسرای رسانه و فرهنگ شکایت کرد.

پورفاضل درباره پرونده موکل دیگر خود “سراج‌الدین میردامادی” نیز گفت: با وجود اینکه موکلم تاکنون محکومیت کیفری نداشت اما به ۶ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۵ سال ممنوعیت از خدمت محکوم شده است، از اینرو روز ۲۲ مرداد ماه اعتراض خود را نسبت به حکم صادره علیه میردامادی به دادگاه ارائه خواهم کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)