19 مرداد 1393

سردبیر رجانیوز بازداشت شد

19 مرداد 1393

رادیو زمانه

علی نادری، سردبیر رجانیوز روز شنبه ۱۸مرداد در تهران بازداشت شد.

وب‌سایت «رجانیوز» روز یکشنبه ۱۹مرداد گزارش داد، نادری با شکایت واحد حقوقی روزنامه دولتی «ایران» بازداشت شده است.

امروز اما یکی از مسئولان دفتر حقوقی سازمان شهرستان های موسسه ایران که خواست نامی از وی برده نشود به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، گفته بازداشت سردبیر رجا نیوز هیچ گونه ارتباطی با روزنامه ایران ندارد.

این مقام مسئول افزود که درخواست بازداشت «علی نادری» توسط ««موسسه فرهنگی هنری شهرستان‌های ایران» که مسوولیت فروش روزنامه های مختلف از جمله ایران را برعهده داشته ، صورت گرفته است.

بنابر این گزارش نادری که در سال‌های ۸۹ تا ۹۰ به مدت ۱۰ ماه سرپرست روزنامه ایران در اصفهان بود، ۱۱۲ میلیون تومان بدهی به «موسسه فرهنگی هنری شهرستان‌های ایران» دارد.

در این تکذیبه آمده در طول ۱۰ ماه سرپرستی روزنامه ایران در اصفهان، نادری از تسویه درآمدهای فروش روزنامه و آگهی ها خودداری کرده بود.

در طی این مدت سردبیر فعلی رجا نیوز از تسویه حساب سرباز می‌زند. بعدتر نادری با وجود احضار از طرف دادیار شعبه یک دادسرای ناحیه ۷ از حضور در دادسرا امتناع کرده تا نهایتاً حکم جلب وی صادر شده است.

مقام حقوقی موسسه ایران اضافه کرد که این پرونده به بدهی مالی ارتباط دارد و هرگونه تلاش برای سیاسی جلوه دادن این موضوع کاری ناپسند و مذموم است.

سایت رجانیوز که از خود به عنوان رسانه مؤمن و انقلابی یاد می‌کند، نوشت شکایت اولیه این پرونده در دوره دولت پیشین مطرح شده بود.

رجانیوز از این شکایت به عنوان یک «اقدام سیاسی کثیف» نام برده است. اتهامات نادری مسائل مالی اعلام شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)