19 مرداد 1393

رتبه‌بندی خبرنگاران در آینده نزدیک

19 مرداد 1393

مدیر کل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرایی شدن آیین نامه رتبه‌بندی خبرنگاران در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن محرابی شامگاه گذشته در آیین تجلیل از خبرنگاران استان گلستان به مناسبت گرامیداشت ۱۷ مرداد - روز خبرنگار - گفت: پس از اجرایی شدن آیین‌نامه رتبه‌بندی خبرنگاران، حمایت‌ها و تسهیلات قانونی ارائه شده بر اساس رتبه آنها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به خبرنگارانی که در سایت سمان متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: به زودی این سایت مجددا فعال می‌شود تا بر اساس لیست، آن دسته از خبرنگارانی که از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار نیستند، تحت پوشش حمایت‌های قانونی قرار گیرند.

مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که مدیران مسوول مطبوعات بخواهند رأسا نسبت به تحت پوشش قرار دادن بیمه نیروهای خودشان (در حد ۱۰ نفر به بالا) اقدام کنند، سهم بیمه (یارانه) آن را مستقیما به خودشان پرداخت خواهیم کرد.

محرابی افزود: صندوق نویسندگان و هنرمندان که از طریق آن بیمه خبرنگاران انجام می شود با مشکلاتی مواجه شده بود اما منابع آن تقویت شده و به زودی کار خود را از سر خواهد گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کلیه سایت‌های خبری باید ازهیئت نظارت بر مطبوعات مجوز فعالیت دریافت کنند در غیر این صورت فیلتر خواهند شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)