19 مرداد 1393

مطهری: خبرنگاران زندانی باید آزاد شوند

19 مرداد 1393

بی بی سی فارسی

علی مطهری، نماینده مجلس ایران، خواهان آزادی روزنامه‌نگاران زندانی در ایران شد.

آقای مطهری در برنامه‌ای که ’انجمن روزنامه‌های غیردولتی’ به مناسبت روز خبرنگار در ایران برگزار کرد، گفت: "ما خبرنگاری داریم که به خاطر پیگیری مسئله زندان اوین مدتی در بازداشت انفرادی بود، تاکنون نیز خانواده‌اش از وی اطلاعی ندارند و توضیح درستی نیز درباره این شخص داده نشده است."

پیش از این مادر صبا آذرپیک، یکی از روزنامه‌نگاران زندانی به بی‌بی‌سی فارسی گفت بازپرس پرونده دخترش انتشار گزارش‌های مربوط به وقایع بند ۳۵۰ زندان اوین را از اتهام‌های او عنوان کرده است.

علی مطهری همچنین گفته است: "باید انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مشکلش حل شود و از آنجا که وزارت اطلاعات شکایت خود را پس گرفته قوه قضاییه نباید سخت‌گیری کند و این انجمن باید زودتر باز شود."

خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایرانی مستمرا با محدودیت‌هایی مواجهند و با آنها برخوردهای قضایی و امنیتی انجام می‌گیرد.

صبا آذرپیک، سراج‌الدین میردامادی، ریحانه طباطبایی و مرضیه رسولی از جمله روزنامه‌نگارانی هستند که در هفته‌های اخیر بازداشت شده‌اند.

’خطرناک‌تر از داعش’

مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نیز در این مراسم از محدودیت‌های اعمال شده بر رسانه‌ها در ایران انتقاد کرد.

آقای مهاجری گفت: "دولت قدرتش کم است اما از همین قدرت کم هم درست استفاده نمی‌کند. ما باید از فضای اعتدال استفاده کنیم زیرا امروز در کشور گروه‌های خطرناکی وجود دارند که برای کشور از داعش و طالبان خطرناکترند."

بهروز بهزادی و مینو بدیعی، از روزنامه‌نگاران باسابقه ایرانی نیز در این مراسم خواهان رفع محدودیت‌ها در فضای رسانه‌ای ایران شدند.

خانم بدیعی گفت: "ما خواهان رفع سانسور و وجود محرم علیخان‌ها که بعضا در جایگاه دبیری و سردبیری و مدیر مسئولی قرار دارند هستیم،‌ خواهانیم که آزادی سیطره کامل در مطبوعات داشته باشد. همچنین خواستار بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران هستیم." خبرگزاری ایسنا می‌گوید خبرنگاران و مقام‌های دولتی دعوت‌شده به این مراسم استقبال زیادی نکردند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)