18 مرداد 1393

رضا کیانیان: امیدوارم انجمن صنفی روزنامه‌نگاری باز شود

18 مرداد 1393

اعتماد

رضا كيانيان، بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون همزمان با روز خبرنگار اظهار اميدواري كرد كه انجمن صنفي روزنامه‌نگاران به زودي باز شود.

كيانيان كه سال‌ها در نشريات مختلف هنري قلم زده است‌، تقويت روزنامه‌نگاري را به نفع همه مردم و كشور دانست و با اظهار تاسف از مشكلات گوناگون مطبوعات در سال‌هاي گذشته، بسته شدن انجمن صنفي روزنامه‌نگاران‌، توقيف روزنامه‌ها و نشريات و زير تيغ رفتن خبرنگاران را از مهم‌ترين دلايل پايين آمدن سطح كيفي خبرنگاري برشمرد.

اين بازيگر سينما در ادامه صحبت‌هايش گفت: آنچه خود من با گوشت و پوستم احساس كرده‌ام، پايين آمدن سطح خبرنگاري است؛ در حالي كه قبلا وقتي در جلسات پرسش و پاسخ فيلم‌هاي جشنواره فجر حاضر مي‌شديم، گفت‌وگوي عوامل فيلم با خبرنگاران حاضر‌، معنا و مفهومي داشت؛ چرا كه آن زمان خبرنگاران‌، نظرات و ديدگاه‌هايي داشتند و پرسش‌ها و نظرات‌شان بيانگر مطالعه و سطح دانششان بود و گاه با ديدگاه‌هايشان بر سرنوشت فيلم‌ها تاثير مي‌گذاشتند.اما در سال‌هاي اخير مي‌توان گفت، 90 درصد خبرنگاراني كه در جلسات پرسش و پاسخ آثار جشنواره فيلم فجر حضور دارند، بچه‌هاي تازه واردي هستند‌ كه نه تفكري دارند و نه سابقه‌يي و كارشان فقط انتقال خبر است. البته كيانيان توضيح داد كه حضور خبرنگاران تازه وارد ايرادي ندارد همچنان كه آنها نيز گناهي ندارند اما در نبود خبرنگاران باسابقه‌، اين موضوع باعث پايين آمدن سطح كيفي خبرنگاري شده است و اين به ضرر همه است.

او با اشاره به جايگاه مهم مطبوعات در كشورهاي پيشرفته گفت: در حال حاضر قدرت‌هاي بزرگ اقتصادي و سياسي از روزنامه‌نگاران حساب مي‌برند؛ چراكه مطبوعات در زندگي‌شان تاثيرگذار است و اينچنين است كه امروزه همه دولت‌ها بودجه‌هايي اختصاص مي‌دهند تا روزنامه‌هاي خارجي درباره آنها بنويسند و همه اينها نشانگر تاثيرگذاري مطبوعات است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)