18 مرداد 1393

مادر صبا آذریپک خطاب به لاریجانی: دخترم همچنان در انفرادی و بدون تماس است

18 مرداد 1393

مادر صبا آذریپک در صفحه فیس بوگ خود با ابراز نگرانی از وضعیت فرزند خود خطاب به رییس قوه قضاییه نوشت:

جناب اقای لاریجانی، رئیس قوه قضایی، دخترم ٧۴ روز است که در انفرادی که تنها دو بار تماس داشته و چند دقیقه دیدار آن هم بطور تصادفی و اطلاعم از روز دادگاه با دخترم دیدار داشتم، می‌گذرد. دادسرای فرهنگ و رسانه در روز بازداشت دخترم با تفهیم اتهام و قرار بازداشت، در بازداشتگاه ۵٩ قوه قضاییه در نزدیکی خ شریعتی در ٧ خرداد دستور داده شد، ولی طی گفته دخترم (در تماس تلفنی که با حضور بازجویش بود گفت: منو برای درمان مهره‌های کمرم به اوین اوردن، گفتم مگر شما اوین نیستید گفتند در بازداشتگاه سپاه هستم) به بازداشتگاه سپاه فرستاده شده‌اند، و در مورد تمدید قرار نیز با توجه به انکه مسئولین دادسرا در اظهار خود چندین بار بیان نمودند پرونده مورد خاصی ندارد و شما وثیقه را اماده کنید تا صبا ازاد شود و با توجه به اینکه دخترم فقط در ماه اول بازجویی شده و تقریبا ۵٠ روز است که بازجویی نشدند، ولی همچنان در انفرادی بدون تماس می‌باشند.

زمانی که با مسئولن دادسرا صحبت کردیم چرا قرار بازداشت تمدید می‌شود، گفتند دست ما نیست و از بالا دستور صادر شده. اقای لاریجانی (۶١ روز بازداشت صبا که دستوری روی پرونده نبود و به گفته مسئولین امید ازادی صبا را داشتیم، بازجوی آقای حسین رونقی وارد شعبه ١٢ که پرونده صبا برای پیگیری و دستور به آن شعبه ارجاع شده بود رفتند،‌‌ همان کسی که صبا را در ١٣ خرداد ٩١ تهدید کرده بود، چرا کسی را که ما بازداشت کرده‌ایم، شما توسط مسئولین (آقای لاریجانی) ازاد می‌کنید و ما را دور می‌زنید. ما تنها منتظر هستیم تا سر نخی از شما پیدا کنیم و شما رو بگیریم، با رفتن ایشان مسئول حراست دادسرا به ما گفتند که دادسرا را ترک کنیم و از منزل پیگیری پروند باشم و لحظه‌ای بعد نگهبان به ما گفت شما از فردا ممنوع الورود هستید،) بعد از ۶١ روز بازداشت انفرادی و اتمام بازجویی، توسط دادستان تمدید قرار دخترم برای سومین بار داده شد، که باز هم مسئولین از اعتراض وکیل صبا امتناع کردن و قبل از بررسی گفتند بروید و انتظار نداشته باشید که امروز صبا ازاد شود، و در پی خواهش ما جواب می‌دادند دست ما نیست.

آقای لاریجانی ما از شما بیشتر از دیگران انتظار داریم، شما علاوه بر رئیس قوه قضائیه، یک روحانی هستید، شما احکام و قوانین اسلامی را بهتر از هر کس می‌دانید که یک دختر جوان ٣٠ ساله که تنها حرفه خبرنگاریش را در چار چوب قوانین و مقررات و با احترام به خطوط قرمز کشورش انجام می‌داده و تنها جرم اعلامی از سوی مسئولین دادسرای فرهنگ و رسانه اطلاع رسانی و دلسوزی به خانواه‌های ٣۵٠ به نماینگان بوده، و ۵٠ روز هم بازجویی نشده و خانواه نیز نگران سلامتی دخترشان که پس از بازاشت دچار مشکل در مهره‌های کمر با تب شدید شده است و از حال فرزندشان بی‌اطلاع می‌باشند، در هیچ کجای دینمان چنین مجازاتی و شکنجه‌ای توصیه نشده است. از شما درخواست می‌کنم با توجه به موارد ذکر شده، دختر بیگناهم را آزاد کنید او بیگناه است، در کشور اسلامی نباید بیگناهی چنین مجازات شود، او همواره وطن و مردمش را دوست دارد و تلاشش برای سرافرازی و سربلندی ایران عزیزش می‌باشد. دخترم را آزاد کنید. من نگران وضع روحی و جسمی دخترم می‌باشم. دختر بیگناهم را آزاد کنید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)