17 مرداد 1393

دنیز فرات روزنامه‌نگار کرد بر اثر حملات داعش جان باخت

17 مرداد 1393

رادیو کوچه

در جریان حملات گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی شام و عراق، داعش به مخمور، «دنیز فرات» از فعالان رسانه کردی و روزنامه‌نگار جوان، که اخبار مربوط به درگیری‌های آن منطقه را پوشش می‌داد، بر اثر اصابت ترکش جان باخت.

خبرگزاری «فرات نیوز»، جمعه شب هشتم آگوست، گزارش داده است، در پی حمله داعش علیه کمپ پناهندگان مخمور،«دنیز فرات» روزنامه‌نگار کرد و گزارش‌گر این خبرگزاری بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ،جان باخته است.

براساس این گزارش، «دنیز فرات» طی ٣ روز نبرد در مخمور برای پوشش اخبار آن منطقه و بازتاب آن در جبهه مقدم فعالیت می‌کرد.

در این گزارش آمده است، «دنیز فرات» برای رسانه‌های خبری «استرک تی‌وی»،«مَدنوچه»،«روناهی» و «خبرگزاری فرات» خبررسانی می‌کرد.

خبرگزاری فرات حمله علیه روزنامه‌نگاران را بشدت محکوم کرد و گفت:«تحت هر شرایطی بایستی از فعالان عرصه مطبوعات و رسانه, دفاع شود».

خبرگزاری «فرات» افزوده استکه خانم«دنیز» یکی از منابع اصلی بود که اخبار مربوط به درگیری‌ها در مخمور را پوشش می‌داد.

در همین رابطه وب‌سایت «خندان» نیز ضمن اعلام کشته شدن این خبرنگار نوشته است، «دنیز فرات» در کمپ مخمور توسط گلوله نیروهای داعش کشته شده است.

«عگید توهلدان» یکی از گریلاهای مدافع خلق در این رابطه ضمن تایید خبر کشته شدن این خبرنگار گفته است «دنیز نایق» که با نام «دنیز فرات» شناخته می‌شد، اهل شهر «وان» در کردستان ترکیه بود که در حین پوشش خبری نبرد پیشمرگه‌های کرد با نیروهای داعش کشته شد.

«عگید توهلدان» همچنین گفته است که جنازه این خبرنگار به اربیل فرستاده خواهد شد تا از آنجا برای دفن به کوهستان قندیل منتقل شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)