17 مرداد 1393

کامبیز نوروزی: آقای رییس جمهور! روزنامه‌نگار ایرانی صغیر نیست و قیم نمی‌خواهد

17 مرداد 1393

خبرنگاران ایران: کامبیز نوروزی، دبیر کمیته حقوقی انجمن صنفی روزنامه نگاران، با نوشتن یادداشت کوتاهی در صفحه فیس بوک خود در پاسخ به حسن روحانی، رییس جمهور که به تازگی گفته است که آموزش رایگان فنی کار خبرنگاری را به عنوان هدیه به خبرنگاران هدیه می کند، نوشت: «به مشاوران خود دستوربفرمائید اول خودشان دوزانو در مقابل این روزنامه‌نگاری بنشینند و چیزکی یاد بگیرند و نوآموزی کنند وبعد اگر قابل بودند برای خودشان دنبال آموزش فنی رایگان خبرنگاری باشند.»

متن یادداشت کامبیز نوروزی به شرح زیر است:

هیچ کس، هیچ منتی بر روزنامه نگار ایرانی ندارد جز روزنامه‌نگارانی که هرجا بوده‌اند هریک به قدر توان، و اغلب بیش از حدتوان، آسودگی و فراغت خاطرشان راکم یا زیاد به پای این حرفه گذاشتند. خوف‌کردند. خطر کردند. گاهی‌شدند مصداق هم او که «آن را که خبرشد خبری باز نیامد»

پس جناب آقای رئیس جمهور که «آموزش رایگان فنی کار خبرنگاری را به عنوان هدیه به خبرنگاران عزیز تقدیم...» می‌کنید، تقاضا می‌کنم به مشاوران و کسان بی‌اطلاعی که این جمله طنزآلود را به شما گفته‌اند تا جنابعالی هم با شور و حرارت اعلام کنید دستوربفرمائید اول خودشان دوزانو در مقابل این روزنامه‌نگاری بنشینند و چیزکی یاد بگیرند و نوآموزی کنند وبعد اگر قابل بودند برای خودشان دنبال آموزش فنی رایگان خبرنگاری باشند

اولا روزنامه‌نگار ایرانی صغیر نیست و قیم نمی‌خواهد که صاحب‌منصبان دولتی بخواهند او را تحت قیمومت و سرپرستی بگیرند و برایش انجمن «دولتفرموده» بسازند. ثانیا یادشان باشد که روزنامه‌نگاران ایران خودشان یک انجمن صنفی دارند باحدود ۴۰۰۰ عضو که وزارت کار دولت شما مانع بازگشایی آن است ثالثا خدمت شما یادآوری کنند که کمتر از یک‌سال پیش وعده بازگشایی انچمن صنفی واقعی روزنامه‌نگاران را دادید و حالا گویا مشاوران رسانه‌ای شما دوست‌تر دارند این وعده را جنابعالی از خاطر برده‌باشید. در این بخش از مشاوران‌تان حتما نظری دوباره بفرمائید آقای رئیس جمهور، که عزیزید و عزتتان، عزت ماست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)