17 مرداد 1393

دادسرای رسانه به شکایت مسیح علی‌نژاد رسیدگی نمی کند

17 مرداد 1393

گیتی پورفاضل وکیل دادگستری گفت: دادسرای رسانه شکایت مسیح علی نژاد روزنامه نگار ساکن خارج از ایران، بر علیه وحید یامین پور مجری تلویزیون را رسیدگی نمی کند.

این وکیل پایه یک دادگستری که وکالت پرونده خانواده ستار بهشتی را نیز برعهده دارد به سحام گفت: ما اصلا حکم دادگاه برعلیه تنها متهم پرونده مرحوم ستار بهشتی را قبول نداریم و به نشانه اعتراض حتی حاضر نشدیم به جلسات دادگاه برویم، به این حکم هم اعتراض نخواهیم کرد، چرا که از ابتدا معتقد بودیم قتل ستار، «قتل عمد» بوده و قتل «شبه عمد» را به هیچ عنوان قبول نداریم.

وی در خصوص شکایت مسیح علی نژاد از وحید یامین پور و همچنین انتشار خبری توهین آمیز در برنامه «بیست و سی» نیز گفت: پرونده شکایت موکلم به شعبه ۴ دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده، امابازپرس پرونده هیچ تلاشی برای رسیدگی به این پرونده نمی کند و این موضوع تعجب ما را برانگیخته است.

گیتی پورفاضل همچنین در خصوص آخرین وضعیت سید سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار اصلاح طلب که اکنون بیش از سه ماه است که در زندان است، گفت: ما به حکم ۶ سال حبس سراج الدین میردامادی اعتراض کرده ایم و منتظر جلسه دادگاه تجدید نظر هستیم.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)