16 مرداد 1393

روزنامه اماراتی «نشنال» خواستار آزادی خبرنگار خود در تهران شد

16 مرداد 1393

رادیو فردا

سردبیر یک روزنامه امارات متحده عربی روز پنجشنبه، ۱۶ مرداد، ابراز امیدواری کرد خبرنگارش در تهران که ماه گذشته به دلایل نامعلوم بازداشت شد هر چه زود‌تر آزاد شود.

یگانه صالحی که به عنوان خبرنگار خارجی برای روزنامه «نشنال» چاپ ابوظبی کار می‌کرد روز ۲۲ ژوئیه همراه با جیسون رضائیان، همسرش، که خبرنگار «واشینگتن پست» در تهران است بازداشت شد.

دو خبرنگار- عکاس که هویت آن‌ها هنوز اعلام نشده است نیز با آنها بازداشت و هم اکنون در زندان به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، محمدالعتیبه، سردبیر روزنامه «نشنال» در یادداشتی که در صفحه نخست شماره روز پنجشنبه این روزنامه چاپ کرد، گفته که اعتقاد ندارد گزارش‌های خانم صالحی رویکردی ضد ایرانی داشته و وی با مسائل حساس امنیتی سر و کار داشته است.

سردبیر نشنال از خانم صالحی به عنوان خبرنگاری با «مهارت بالا» یاد کرده و گفته که گزارش‌های او به حکومت ایران کمک کرده است و این امکان را فراهم نموده که چشم اندازی از ایران به همسایگانش در خلیج فارس ارائه کند.

العتبیه تصریح کرد: «ما امیدواریم که با یگانه خوش رفتاری شده و او به زودی آزاد شود. ما خواستار بازگشت او به کاری هستیم که به خوبی از عهده‌اش بر می‌آید: گزارش درباره کشوری که عاشق آن است».

نشنال یک روزنامه انگلیسی زبان است که مالک آن، امیرنشین ابوظبی است. خانم صالحی از ژانویه امسال به طور منظم برای این روزنامه کار می‌کرده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران بازداشت خانم صالحی و سه خبرنگار آمریکایی را تایید کرده‌اند ولی هنوز دلیلی برای دستگیری آنها ارائه نداده‌اند.

یگانه صالحی شهروند ایران است و برای دریافت گرین کارت آمریکایی اقدام کرده است. جیسون رضائیان دارای تابعیت ایرانی- آمریکایی است ولی ایران گفته که تابعیت آمریکایی وی را به رسمیت نمی‌شناسد.

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست نیز خواستار آزادی خبرنگار خود و سایر بازداشتی‌های ماه گذشته در ایران شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)