16 مرداد 1393

خاک‌سپاری جسد سردبیر سایت هرانا در ترکیه

16 مرداد 1393

دویچه وله

مراسم خاکسپاری موقتی سردبیر سایت حقوق بشر هرانا که جسد وی در خانه‌اش در شهر نوشهیر ترکیه کشف شده بود، با حضور خانواده وی برگزار خواهد شد. پلیس و پزشکی قانونی هنوز در باره علت مرگ جمال حسینی اظهارنظری نکردند.

در پی مرگ نابهنگام جمال حسینی، سردبیر سایت دفاع از حقوق بشر "هرانا"، در ترکیه، خواهران آقای حسینی برای مراسم خاکسپاری به ترکیه رفته‌اند. به گفته بهروز جاوید تهرانی، یکی از دوستان جمال حسینی، فردا پس از حضور مادر وی، جسد سردبیر سایت هرانا به امانت در شهر نوشهیر ترکیه به خاک سپرده خواهد شد.

آقای جاوید تهرانی در این باره به دویچه‌وله گفت: «مادر آقای حسینی تا این لحطه از مرگ وی خبر ندارد. مادر جمال گمان می‌کند که پسرش تصادف کرده است و از او خواستیم تا به ترکیه بیاید. اما متاسفانه فردا در ترکیه باید این خبر را به او بدهیم و جسد جمال را به امانت در نوشهیر به خاک بسپاریم تا روزی که او را به خاک ایران منتقل کنیم.»

جسد جمال حسینی در روز ۵ اوت/ ۱۴ مرداد در خانه مسکونی وی، در حالی که آثار خون روی بینی و گوش او بود، کشف شد. پلیس ترکیه پس از کشف جسد از آغاز تحقیقات درباره کشف علت مرگ خبر داد و جسد برای کالبدشکافی به پزشکی قانونی سپرده شد.

به گفته یکی از دوستان آقای حسینی، پزشکی قانونی اعلام دلیل اصلی مرگ را به شش ماه آینده موکول کرده و تنها به گزارشی مختصر به پلیس ترکیه داده است.

در همین رابطه قرار است، وکیلی برای پیگیری وضعیت آقای حسینی از طریق دوستان و خانواده وی انتخاب شود.

به گفته بهروز جاوید تهرانی، دادستان نوشهیر امکان قتل را نیز در پرونده مطرح کرده و خواستار انجام آزمایشات مختلف شده است. به همین دلیل جمعی از دوستان آقای جمالی قرار است، با یک پزشک آسیب شناس در رابطه با مرگ مشکوک وی مشورت کنند.

جمال حسینی از ۱۰ سال پیش به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری خود در خارج از کشور سکونت داشت.

سایت هرانا، با عنوان کامل خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اخبار مربوط به احکام قضایی، برخوردهای امنیتی و بررسی وضعیت زندانیان در ایران را منتشر می‌کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)