15 مرداد 1393

بیانیه جمعی از روزنامه نگاران کرمانشاهی در اعتراض به فیلتر و فشار بر رسانه های استان

15 مرداد 1393

جمعی از روزنامه نگاران کرمانشاهی در اعتراض به فیلتر رسانه های مجازی و فشار بر روزنامه نگاران استان بیانیه ای منتشر کردند .

به گزارش کرمانشاه پست ؛ متن کامل بیانیه که به امضای بسیاری از پیشکسوتان عرصه رسانه ای استان رسیده بشرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از گذشت یک سال از وزیدن نسیم اعتدال و تدبیر در سرزمین اسلامی ایران و در آستانه روز «خبرنگار» آنچه این روزها در استان کرمانشاه می گذرد، موجبات دلسردی اهالی قلم و رسانه را فراهم نموده است. برگه های احضاریه دادگاه، فیلتر سایت های منتقد و تماس های تهدید آمیز، هدیه ای است که این روزها از جانب استانداری به روزنامه نگاران کرمانشاهی پیشکش می شود.

این در حالی است که دولت تدبیر و امید و به ویژه شخص رئیس جمهور با نگاهی متفاوت از آنچه در استان کرمانشاه می گذرد، با رسانه ها تعامل می کند و در فراهم آوردن زمینه های آزادی بیان در کشور با سعه صدر، در پی تحقق وعده های انتخاباتی است.

روزنامه نگاران کرمانشاهی معتقدند که متاسفانه برخی اقدامات صورت گرفته در این استان، علاوه بر دلسردی مردم از بهار اعتدال و امید، موجبات سوء استفاده رسانه های بیگانه را نیز فراهم آورده است .

لذا اینجانبان ضمن اعتقاد به نقد منصفانه و رعایت اصول اخلاق رسانه اى و همچنین ایجاد فضا براى آزادی بیان , با محکوم کردن برخوردهای حذفی از سوی مدیریت کلان استانی، از ریاست محترم جمهور؛ وزیر محترم کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم که با پیگیری و رصد امور اجرایی و سیاستگذاری استان فرصت پاک کردن صورت مسئله را از این مجموعه گرفته و با شفاف سازی امور، برای این استان در پی بنیانی تازه تر باشند ./ پایان

در میان امضاء کنندگان بیانیه مذکور اسامی روزنامه نگارانی از جمله ؛ غلامرضا نوری علاء ، فریدون معتمدیان ، حسنعلی مهدوی چشمه گچی ، جلیل آهنگر نژاد ، نادر دارستانی ، سید وحید حسینی ، شهسوار بسطامی ، فرزاد پورمرادی ، رضا مهر آیین ، علی محمد اسلام پور ، محسن یاری ، مهدی محمدی ، حامد پورجعفری، شهروز احمدی بچشم می خورد که متن کامل اسامی در حال تکمیل است .

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)