15 مرداد 1393

مادر صبا آذرپیک: مسئولان در آستانه روز خبرنگار صبا را آزاد کنند

15 مرداد 1393

مادرصبا آذریپک با ابراز نگرانی از وضعیت فرزند خود از مقامات قضایی درخواست کرد تا فرزندش را در آستانه روز خبرنگار آزاد کنند.

اکرم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به تمدید مجدد قرار بازداشت موقت صبا آذرپیک گفت: از زمان بازداشت فرزندم حدود ۷۰ روز می‌گذرد که تاکنون دو بار موفق به گفت‌وگوی تلفنی و یک بار هم در حاشیه جلسه دادگاه با وی ملاقات کردم.

مادر صبا آذرپیک با ابراز نگرانی از وضعی روحی و جسمانی فرزند خود گفت: با توجه به اینکه فرزندم تنها در ماه اول بازجویی شده است دیگر نیازی برای تمدید قرارش نیست و از مقامات قضایی درخواست دارم تا هر چه سریع‌تر نسبت به تبدیل قرار وی اقدام کنند.

محمدی با اشاره به اظهارات رئیس قوه قضاییه در نشست حقوق بشر و کرامت انسانی گفت: به عنوان یک شهروند از رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه تقاضا دارم به اصول حقوق بشری که خود به آن اشاره دارند، توجه کنند و در آستانه روز خبرنگار مقدمات آزادی این روزنامه‌نگار را فراهم کنند.

وی ادامه داد: در ملاقات‌ها و گفت‌وگوهایی که با فرزندم داشتم وضعیت سلامت وی مناسب به نظر نمی‌رسید و حتی آنطور که دخترم بیان کرد، دو مهره کمر وی دچار مشکل شده است و در همان ملاقات نیز او تب بسیار شدیدی داشت.

مادر صبا آذرپیک در خصوص اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره اینکه خانواده این زندانی از وضعیت و مکان وی اطلاع دارند گفت: آنطور که صبا در یکی از تماس‌ها اعلام کرد در زندان اوین نگهدرای نمی‌شود و من نمی‌دانم جز بازداشت‌گاه اوین در کجا می‌‌تواند نگهداری شود.

محمدی در خصوص اتهام دختر خود نیز گفت: طبق اظهارات مقاماتی که مرتبط با پرونده صبا آذرپیک هستند وی متهم به تبلیغ علیه نظام از طریق اطلاع‌رسانی حادثه بازرسی از بند ۳۵۰ زندان اوین به نمایندگان مجلس است. البته باید ذکر کنم علی‌رغم فضاسازی‌های رسانه‌ای، طبق گفته‌های برخی از مقامات قضایی مرتبط با پرونده فرزندم هیچ ارتباطی با رسانه‌های بیگانه نداشته و پرونده‌ای نیز برای وی تشکیل نشده است.

مادر صبا آذرپیک در پایان تصریح کرد: فرزندم همواره در یادداشت‌ها، مطالب و صحبت‌های خود بر لزوم توجه و رعایت خطوط قرمز، قانون اساسی و قوانین موضوعه تاکید داشته و به سایر همکاران خود نیز این امر را توصیه می‌کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)