15 مرداد 1393

جدال «آیکان» با دستگاه قضایی امریکا بر سر دامنه اینترنتی «دات آی آر»

15 مرداد 1393

جدال "آیکان" با دستگاه قضایی امریکا بر سر دامنه "دات آی آر" وارد مرحله تازه ای شده است. شرکت اینترنتی نامگذاری نام ها و شماره های واگذار شده اکنون از دادگاهی در امریکا خواسته تا مانع از ادامه روند بررسی پرونده و تغییر مالکیت دامنه ایران شود.

به گزارش "تدبیر"، سایت "آی تی پروپورتال" با انتشار خبر تلاش "آیکان" برای جلوگیری از تغییر دامنه ایران می افزاید:"شرکت ناظر بر نامگذاری وب سایت ها (آیکان) از دادگاهی امریکایی درخواست کرده تا از انتقال دامنه اینترنتی ایران، سوریه و کره شمالی به خانواده های به اصطلاح قربانیان تروریسم جلوگیری کند."

این سایت در ادامه اشاره می کند که خانواده های چهار امریکایی که مدعی هستند خویشاوندان شان بر اثر بمبگذاری در بیت المقدس در سال ۱۹۹۷ میلادی کشته شده اند خواستار تصاحب دامنه های "دات آی آر" (دامنه اینترنتی ایران)، "اس وای" (دامنه اینترنتی سوریه) و "کی پی" (دامنه اینترنتی کره شمالی) شده اند. این افراد با حمایت لابی رژیم صهیونیستی کمپینی را به راه انداخته و با لابی گری با دستگاه قضایی امریکا در اقدامی نمادین درصدد تصاحب دامنه ایران و کشورهایی هستند که با امریکا و رژیم اسرائیل دچار مشکل بوده اند.

این سایت اینترنتی در ادامه می افزاید:"اعضای این خانواده ها مدعی هستند که ایران از حماس در جریان حملات علیه شهرهای واقع شده در سرزمین های اشغالی حمایت به عمل آورده و به همین دلیل خواستار دریافت غرامتی ۱۰۹ میلیون دلاری (۶۵ میلیون پوندی) شده اند."

"آیکان" شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های واگذار شده است. این شرکت غیرانتفاعی است و مقر آن در شهر "لس آنجلس" در ایالت کالیفرنیا امریکا واقع شده است. پیش تر "تدبیر" خبر داده بود که "آیکان" اعلام کرده که نمی توان دامنه وب سایت های ایرانی را مصادره کرد. دادگاهی در امریکا تیرماه گذشته به مصادره مجوزهای اینترنتی و نام دامنه های متعلق به ایران حکم داده بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)