15 مرداد 1393

گوگل بازی «غزه را بمباران کن» را از پلی‌استور حذف کرد

15 مرداد 1393

رادیو فردا

گوگل سه شنبه چهاردهم مرداد تایید کرد، بازی جدیدی که با نام «غزه را بمباران کن» در صفحه بازی‌های آنلاین خود قرار داده بود، درپی اعتراض‌های زیاد حذف کرده است.

اپلیکیشن بازی «غزه را بمباران کن»، به بازیکنان آن امکان می‌داد «حمله محتاطانه»ای به مواضع حماس در باریکه فلسطینی نشین غزه را تمرین کنند.

اپلیکشین تاکید داشت که بازیکنان باید «حملات» به قرارگاه‌های حماس را به گونه‌ای انجام دهند که غیرنظامی‌ها در آن «کشته نشوند».

این بازی در یک هفته قبل در دسترس قرار گرفته بود.

اپلیکیشن بازی جنجالی در اوج عملیات نظامی اسرائیل در غزه، که تلفات غیرنظامی زیادی برجای نهاده است، طراحی و راه اندازی شد.

شرکت PlayFTW طراح این بازی است.

براساس گزارش‌ها، درهمین حال، اپلیکشین این بازی در روزهای گذشته تنها توسط حدود هزارنفر از صفحه «گوگل پلی» دانلود شده بود.

مسئولان گوگل سه شنبه چهاردهم مرداد در گفت‌و‌گو با رویترز حذف این بازی و سایر بازی‌های کامپیوتری که بحران نظامی اخیر غزه را تداعی می‌کرد، تایید کردند.

در همین حال، معترضین ناخشنود هستند که چرا فیس‌بوک به اقدام مشابه در حذف این بازی رایانه‌ای دست نزده است.

اما تنها اپلیکیشن «غزه را بمباران کن» از صفحه بازی‌های آنلاین گوگل حذف نشده است؛ وب‌سایت «تایم» می‌گوید بازی‌هایی دیگری مانند Whack the Hamas «حماس را کتک بزن» نیز به سرنوشت مشابهی دچار شده است.

در این بازی، شبه نظامیان حماس از درون تونل بیرون می‌جهند و بازیگر باید تا می‌تواند آن‌ها را سریع‌تر بزند.

رویترز می‌گوید فیس‌بوک هنوز به درخواست‌ها برای حذف بازی «غزه را بمباران کن» پاسخی نداده و شرکت PlayFTW نیز برای پاسخگویی در دسترس نبوده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)