13 مرداد 1393

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس: فیسبوک اسلامی بسازید

13 مرداد 1393

خبرنگاران ایران- رییس کمیسیون فرهنگی مجلس مدعی شد: فیسبوک لابی صهیونیست است، زیرا مسایل غزه را به هیچ وجه منتشر نکرد.

به گزارش خبرنگاران ایران، این سخنان در حالی مطرح می شود که فیس بوک یک شبکه اجتماعی است که هر فرد با یک صفحه و حساب شخصی در این فضا می تواند به نشر دیدگاه خود یا باز انتشار لینک اخبار بپردازد. همچنین افراد می توانند اقدام به ایجاد صفحه های تخصصی و عمومی یا گروه های خصوصی و عمومی کنند و در این فضاهای مجازی به طور تخصصی تر برخی موضوعات را نشر دهند.

در عین حال، این روزها در فضای فیس بوک بسیاری از فعالان ایرانی، موضوع حمله اسراییل به غزه و حمله راکت های حماس به اسراییل نیز داغ است و جامعه فارسی زبانان فیس بوک به اظهار نظر در این زمینه می پردازد، لینک اخبار را منتشر می کنند و... . البته سنگینی نقدها علیه اقدامات اسراییل در کشتار کودکان و زنان و غیر نظامیان است.

طبق آنچه ایسنا گزارش کرده است، احمد سالک در مراسم افتتاحیه سی و دومین دوره مسابقات فرهنگی دانش آموزان دختر سراسر کشور در اصفهان همچنین گفت: نباید در میدان فیسبوک بازی کرد، سعی کنید فیسبوک اسلامی بسازید و به دنیا عرضه کنید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)