12 مرداد 1393

توئیتر مفهوم هشتگ کاربران را تشخیص می‌دهد

12 مرداد 1393

تک نویس

شبکه اجتماعی توییتر هشتگ را در به‌روز رسانی اپلیکیشن این شبکه برای iOS به گونه‌ای تعریف کرده است که کاربران را بیشتر متوجه محتوای هشتگ می‌کند.

توئیتر آزمایش قابلیت جدیدی را شروع کرده که بینش بیشتری را به محتوای هشتگ‌های محبوب در سراسر شبکه به کاربران ارائه می‌دهد. برخی کاربران نسخه‌های موبایلی اپلیکیشن‌ توئیتر در روز جمعه به احتمال زیاد متوجه قابلیت‌های جدید هشتگ در این شبکه اجتماعی شدند. وال استریت ژورنال در گزارشی که به این موضوع پرداخته است یک عکس نیز از صفحه اپ گرفته و درباره مفهوم جدیدی که هشتگ به کاربران ارائه می‌دهد نوشته است.

به نوشته سی‌نت، به نظر می‌رسد قابلیتی که ارائه شده کمک می‌کند تا کاربر برداشت دقیق‌تری از هشتگ داشته باشد. این قابلیت البته هنوز در مرحله آزمایشی است. توئیتر معمولا قابلیت‌های آزمایشی خود را تنها برای برخی از کاربران فعال می‌کند تا با بررسی بازخورد آن‌ها و نحوه عملکرد قابلیت را بررسی کند و در نهایت آن را پس از رفع ایرادات، به جزیی از برنامه استاندارد خود تبدیل کند.

هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند موضوعاتی را که دوست دارند حتی آن‌هایی را توسط کاربرانی که دنبال نمی‌کنند، منتشر شده است راحت‌تر ببینند. در واقع هشتگ‌ها توصیف درستی از محتوای توییت به کاربران دیگر می‌دهند البته هنوز معلوم نیست این قابلیت جدید هشتگ تنها در مورد برخی از هشتگ‌های محبوب فعال خواهد شد یا همه هشتگ‌ها را شامل می‌شود.

البته با توجه به این‌که هر کاربری می‌تواند هشتگ مورد نظر خود را درست کند، دشوار بتوان حدس زد توئیتر بتواند همه این هشتگ‌ها را تشخیص دهد و محتوای آن‌ها را به درستی حدس بزند. برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران می‌گویند استفاده از خدمات توئیتر بیش از حد لازم برای کاربران تازه دشوار است و احتمالا این تغییرات هشتگ می‌تواند این وضعیت را بهبود ببخشد.

یادآوری می‌شود در حال حاضر ٢٧١ میلیون کاربر به طور منظم از توئیتر استفاده می‌کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)