12 مرداد 1393

آیا آرمانشهر آنارشیست ها در گروه های وایبری ایرانی ها حاکم است

12 مرداد 1393

خبرنگاران ایران: سجاد سالک روزنامه نگار اصلاح طلب حوزه سیاسی درباره اینکه این روزهای ایرانی ها چگونه از گروه های وایبری استفاده می کنند، انتقاد دارد و می نویسد: «آرمانشهر آنارشيست ها را اكنون مي توان در وايبر ديد، جايي كه در آن نشاني از اقتدار و نظم حاكم نيست و همه چيز به وجدان و اخلاق و همكاري داوطلبانه افراد سپرده شده است.»

متن کامل این دیدگاه به نقل از فیس بوک نویسنده برای بازنشر نظرات مختلف و متفاوت به شرح زیر است:

من فكر مي كنم موسس وايبر قصد داشته ما را متوجه مصيبت هاي دنياي بي حكومت كند؛ دنيايي كه در آن آنارشسيم كامل برقرار بوده و اخلالگران مي توانند همه قواعد را زير پا بگذارند.

گروه هاي وايبري اين روزها ما را متوجه نعمتي به نام حاكميت مي كنند و به وضوح نشان ميدهند براي اداره يك جمع، توسل به قواعد اخلاقي و روحيه فردي كفايت نمي كند بلكه اقتدار و قدرت فائقه اي نياز است تا متخلفان را توبيخ كرده و يا از گروه اخراج كند.

اين روزها بيشتر بحث هاي سياسي و اجتماعي به گروه هاي وايبري منتقل شده؛ گروه هايي كه در آن ادمين معنايي ندارد. هركسي مي تواند بي آنكه شناخته شود هر فردي را به عضويت در آورد، هر مطلبي بنويسد، هيچ مطلبي قابل حذف نيست و اگر فردي به اشتباه عضو شده و يا رفتار ناشايستي انجام دهد و يا بخواهد گروه را با اختلال مواجه كند هيچ راهي براي اخراج وي جز ترك داوطلبانه خودش وجود ندارد.

آرمانشهر آنارشيست ها را اكنون مي توان در وايبر ديد، جايي كه در آن نشاني از اقتدار و نظم حاكم نيست و همه چيز به وجدان و اخلاق و همكاري داوطلبانه افراد سپرده شده است و در نتيجه آن بسياري از گروه ها فروپاشيده و اعضا كلافه و عاصي شده اند؛ گويي وايبر مي خواهد به ما بگويد هرچقدر هم از حكومت شاكي هستيد اما قدر نظم و اقتدار و حاكميت را بدانيد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)