9 مرداد 1393

توفان توییتری در حمایت از صبا آذرپیک روزنامه نگار زندانی

9 مرداد 1393

قرار است امروز٬ پنج شنبه٬ توفان توییتری در حمایت از صبا آذرپیک و درخواست آزادی او برگزار شود.

به گزارش ایران وایر، جمعی از روزنامه‌نگاران ایرانی و همکاران صبا آذرپیک از تمام کاربران توییتر درخواست کرده‌اند تا در ساعت ۱۰ شب به وقت ایران که همزمان با ۱۷.۳۰ به وقت اروپای مرکزی٬ ۱۸.۳۰ دقیقه به وقت لندن٬ ۱۳.۳۰ به وقت واشنگتن و ۱۰.۳۰ دقیقه صبح به وقت لس آنجلس این توفان در توییتر به راه بی اندازند.

همه کاربران توییتر می توانند با استفاده از هشتگ #freesaba به این توفان بپیوندند.

صبا آذرپیک، روزنامه نگار ایرانی هفتم خردادماه در دفتر نشریه تجارت فردا دستگیر شد و بیش از ۶۰ روز از بازداشت او می گذرد.

هنوز هیچ اطلاعی از محل نگهداری وی در دسترس نیست. براساس گزارش سازمان های حقوق بشری در طول مدت بازداشت این روزنامه نگار یک بار تماس تلفنی امکان پذیر شده است و پس از آن نیز هیچ تماس تلفنی صورت نگرفته است. آذرپیک در ۲۹ و ۳۰ خردادماه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه حاضر شد و به سئوالات او در مورد پرونده اش پاسخ داد. گفتنی است این دادگاه بدون حضور وکیل وی برگزار شده است.

به گفته شاهدان وضعیت آذرپیک در دادگاه به شدت نگران کننده بوده است. مقامات امنیتی خانواده این روزنامه نگار با تحت فشار قرار داده‌اند تا اطلاع رسانی در خصوص وضعیت او انجام نشود. اما مادر صبا آذرپیک در صفحه فیس بوکش پس از دیدار کوتاه در دادگاه از وضعیت دخترش ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد دو مهره کمر او دچار مشکل حاد شده است و وی در دادگاه شدیدا تب داشته است.

توفان توییتری اصطلاحی است که در توییتر به استفاده همزمان از یک هشتگ ابداعی در ساعت و روز مشخص توسط تعداد نامحدودی از کاربران اطلاق می شود.

برای اطلاعات بیشتر از این توفان توئیتری می توانید به صفحه ایونت آن مراجعه کنید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)