9 مرداد 1393

یکی از همراهان خبرنگار بازداشتی واشنگتن‌پست در تهران آزاد شد

9 مرداد 1393

بی بی سی

خبرگزاری رویترز می‌گوید یکی از کسانی که هفته گذشته به همراه جیسون رضاییان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست در تهران، بازداشت شده بود، آزاد شده است.

منبع رویترز یکی از نزدیکان فرد آزاد شده است.

هفته گذشته اعلام شد که جیسون رضاییان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست در تهران و یگانه صالحی، همسر او و خبرنگار روزنامه اماراتی نشنال، به همراه دو نفر دیگر بازداشت شدند.

دو نفر دیگر عکاسان ایرانی-آمریکایی معرفی شده بودند.

هفته گذشته غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران گفت: "این موضوع در مرحله تحقیقات مقدماتی است و فکر می‌کنم برای اطلاع‌رسانی درباره این موضوع باید بررسی‌های فنی و بازجویی به عمل آید."

خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از نزدیکان فرد آزادشده می‌گوید که رفتار ماموران با او "محترمانه" بوده است.

نزدیکان آقای رضاییان و خانم صالحی از بی‌خبری و وضعیت آنها ابراز نگرانی می‌کنند.

درخواست آزادی رضائیان

یک روز پیشتر وندی شرمن معاون وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی جسیون رضائیان خبرنگار واشنگتن پست و همسرش به علاوه دو آمریکایی دیگر که هفته پیش در تهران بازداشت شدند شده است.

یکی از همین دو خبرنگار ایرانی آمریکایی است که اکنون آزادی او تایید می شود.

خانم شرمن سه شنبه در کمیته روابط خارجی سنا گفت: "بازداشت این افراد مطلقا هیچ دلیلی ندارد."

او گفت که بازداشت آقای رضائیان که تابعیت دوگانه آمریکا و ایران را دارد موجب افزایش نگرانی است.

یگانه صالحی همسر آقای رضائیان خبرنگار روزنامه نشنال است که در امارات متحده عربی منتشر می شود.

واشنگتن پست هم گزارش داده که یکی از دو نفر دیگری که همراه آقای رضائیان و همسرش دستگیر شده بودند روز سه شنبه آزاد شد اما شوهرش که عکاس خبری است همچنان در زندان است.

نام های این افراد که هر دو ایرانی آمریکایی هستند به درخواست خانواده هایشان منتشر نشده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)