6 مرداد 1393

مسیح مهاجری: حضور یک افراطی در هیئت نظارت بر مطبوعات اهانت به مطبوعاتی‌هاست

6 مرداد 1393

مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی می‌گوید، حضور یک افراطی به عنوان نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات، اهانت به مطبوعاتی‌هاست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روز پیش کمیسیون فرهنگی مجلس با معرفی حمید رسایی و سیدمحمود نبویان، دو نماینده جبهه پایداری، از مجلس خواست تا برای تعیین نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات از میان این دو نفر، یک تن را انتخاب کند.

این اتفاق البته با واکنش نمایندگان از جمله علی مطهری نماینده فعلی قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات روبرو شد. سرانجام نیز علی لاریجانی رییس مجلس، تصمیم‌گیری در این مورد را به بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس موکول کرد.

حالا مسیح مهاجری، مدیرمسئولزنامه جمهوری اسلامی درباره این که نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد می‌گوید: «اولا باید وابسته به هیچ جناج و حزبی نباشد. ثانیا باید مستقل باشد و قطعا از افراطیون نباشد.ثالثا شجاع باشد که هر سه این موارد در آقای مطهری به چشم می‌خورد.»

او ادامه می‌دهد: «حضور یک افراطی در هیات نظارت بر مطبوعات اهانت به مطبوعاتی‌هاست.»

این مدیرمسئول معرفی شدن دو نفر از جبهه پایداری از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس را در راستای همان تلاشی می‌داند که افراطیون برای رسیدن به قدرت می‌کنند و می‌گوید: «حالا که دست افراطیون از دولت کوتاه شده می‌خواهند به این شکل بر مطبوعات تسلط بیابند.»

مهاجری خاطرنشان می‌کند:‌ «اما در دولت اعتدال که جامعه هم به مشی اصلی آن رای داده است حتما باید فرد مستقلی به عنوان نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات حضور داشته باشد.»

او می‌گوید اگر افراطیون بر جامعه مسلط شوند جز تباهی کشور هیچ نتیجه دیگری را شاهد نخواهیم بود. مردم نیز به این افراطیون رای ندادند و دست آنها را از قدرت کوتاه کردند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)