5 مرداد 1393

سراج میردامادی به شش سال زندان محکوم شد

5 مرداد 1393

رادیو فردا- فرین عاصمی

سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگار و فعال اصلاح‌طلب، به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است. صدرا میردامادی، برادر سراج‌الدین میردامادی به رادیو فردا گفت که این حکم توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی، صادر شده است.

سراج‌الدین میردامادی، روز دوشنبه ۳۰ تیر، پس از گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت در زندان اوین، به دادگاه انقلاب رفت و اتهام«تبلیغ علیه نظام» و «تبانی علیه امنیت داخلی کشور» از سوی قاضی صلواتی به وی وارد شد.

صدرا میردامادی می‌گوید روز یکشنبه پنجم مرداد برادرش سراج میردامادی بار دیگر به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب فراخوانده و حکم شش سال حبس به وی ابلاغ شده است.

صدار میردامادی می‌افزاید در دو اتهام وارد شده، قاضی صلواتی حداکثر مجازات را برای سراج‌الدین میردامادی در نظر گرفته است.

بر اساس قانون سراج‌الدین میردامادی و وکیلش، ۲۰ روز مهلت خواهد داشت تا درباره حکم صادره درخواست تجدید نظر کنند.

به گفته صدرا میردامادی برادرش معتقد است که سپاه پاسداران در مسیر این پرونده نقش داشته است.

سراج میردامادی در زمستان سال ۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت. وی در سال‌های ۷۸ تا ۸۱، معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)