4 مرداد 1393

اتمام قرار بازداشت ۶۰ روزه صبا آذرپیک

4 مرداد 1393

وکیل مدافع صبا آذرپیک - روزنامه‌نگار - از پایان یافتن مدت دو ماهه قرار بازداشت موقت موکلش خبر داد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: امروز قرار بازداشت ۶۰ روزه صبا آذرپیک به پایان می‌رسد که طبق قانون، این قرار باید تمدید یا به قرار وثیقه تبدیل شود.

وکیل مدافع صبا آذرپیک تصریح کرد: طبق صحبت‌هایی که با بازپرس پرونده داشتم، وی هنوز تصمیم نگرفته است که چه قراری را در رابطه با این پرونده صادر کند.

وی ادامه داد: پس از صدور کیفرخواست، پرونده صبا آذرپیک به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شد و در مراجعه حضوری به من اعلام شد که جلسه رسیدگی به این پرونده ۳۰ تیرماه برگزار می‌شود اما با توجه به اینکه زمان رسیدگی به من و موکل ابلاغ نشده بود، این جلسه برگزار نشد.

علیزاده طباطبایی خاطرنشان کرد: پرونده صبا آذر پیک در شعبه ۲ دادسرای فرهنگ و رسانه قرار دارد.

وکیل مدافع صبا آذرپیک، اتهام موکلش رافعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)