4 مرداد 1393

رشد قابل‌توجه درآمد فیس‌بوک به رغم انتظارات کم

4 مرداد 1393

دویچه وله

شبکه فیس‌بوک در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۲ میلیارد و ۹۱ میلیون دلار درآمد داشت. این رقم بیش از پیش‌بینی‌های کارشناسان بود. تحلیل‌گران بازار وال استریت چنین رشدی را برای فیس‌بوک پیش‌بینی نکرده بودند.

درآمد شبکه فیس‌بوک با افزایشی ناگهانی به حدود سه میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ رسید. این افزایش ۶۱ درصدی خلاف پیش‌بینی‌ها و برآوردهای اقتصادی بازار مالی وال‌استریت بود

به گزارش فیس‌بوک درآمد این کمپانی به ازای هر سهم در بازار سهام ۴۲/ ۰ دلار افزایش داشت و میزان درآمد سه ماهه دوم سال را به ۹۱/ ۲ میلیارد دلار رساند. این در حالی‌ست که پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران وال استریت این بود که این رقم به ازای هر سهم ۳۲/ ۰ دلار٬ معادل ۸۱/ ۲ میلیارد دلار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز٬ فیس‌بوک٬روز چهارشنبه (۲۳ ژوئیه/ ۱ مرداد) اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال شاهد افزایش علاقه در میان شرکت‌های تبلیغاتی و همچنین کاربران بوده است و سود حاشیه‌ای شرکت افزایش داشته است.

فیس‌بوک اکنون یک و نیم میلیون مشتری در بخش تبلیغات دارد و در همه مناطق جغرافیایی که شرکت در آن فعال است، این بخش از رشد قابل توجهی برخوردار شده است. درآمد کلی تبلیغات فیس‌بوک در سه ماهه دوم امسال ۶۸/ ۲ میلیارد بوده که نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. تبلیغات گوشی‌های همراه که زمانی به نظر می‌رسید، سود چندانی برای فیس‌بوک ندارد، اکنون ۶۲ درصد درآمد تبلیغات را به خود اختصاص داده است.

به گفته شرلی سندبرگ٬ مدیر اجرایی فیس‌بوک٬ این کمپانی هم‌اینک بیش از ۳۰ میلیون کسب و کار کوچک از طریق صفحات تبلیغات که در وب‌سایت فیس‌بوک فعال هستند، دارد و شمار همکاری‌های تبلیغاتی فیس‌بوک نیز بر یک و نیم میلیون مورد بالغ می‌شود.

کاربران فیس‌بوک همچنان در حال افزایش

در عین حال شمار روزانه و ماهانه‌ی کاربران فعال فیس‌بوک همچنان در حال افزایش است. فیس‌بوک در پایان سه ماهه دوم امسال ماهانه یک میلیارد و ۳۲ میلیون نفر و روزانه ۸۲۹ میلیون کاربر فعال داشت.

این رقم در مدت زمانه مشابه در سال گذشته میلادی ماهانه ۸۱۹ میلیون و روزانه ۶۹۹ میلیون نفر بوده است.

شمار کاربران فعال فیس‌بوک که از طریق گوشی همراه از فیس‌بوک استفاده کرده‌اند نیز در سه ماهه دوم امسال ماهانه ۰۷/ ۱ میلیارد و روزانه ۶۵۴ میلیون نفر بوده‌اند. مارک زاکربرگ٬ بنیان‌گذار فیس‌بوک٬ پیش از این گفته بود که فیس‌بوک هنوز "جا برای رشد" دارد.

او با اشاره به میانگین استفاده روزانه آمریکایی‌ها از فیس‌بوک که به گفته وی حدود ۴۰ دقیقه در روز است، گفته بود " ممکن است به نظر زیاد بیاید٬ ولی کسر کوچکی از زمانی‌ست که کاربران آن لاین هستند." بر همین اساس فیس‌بوک همچنان به رشد حضور کاربران در این شبکه ‌اجتماعی عظیم می‌اندیشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)