1 مرداد 1393

سه شرط دولت برای بازگشایی دفتر BBC در تهران

1 مرداد 1393

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صدور مجوز به بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران گفت: اگر مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند، صدور مجوز بلامانع است.

سایت اصولگرای افکارنیوز به نقل از حسین نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زمزمه‌های بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران ادامه داد: صدور مجوز برای شبکه‌های تلویزیونی بیگانه و خارجی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام است و با توجه به مصالح و منافع ما صورت می‌گیرد.

وی افزود: گرچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصدی و متولی صدور این مجوزهاست اما برخی مواقع در امور مهم و استراتژیک تصمیم‌گیری‌ها فرادستگاهی است و دولت باید پاسخگو باشد.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر منافع ملی ما اقتضا کند که به برخی شبکه‌های تلویزیونی خارجی مجوز بدهیم باید آن شبکه‌ها نسبت به حفظ حرمت و حریم و خطوط قرمز ما در خصوص انعکاس خبرها تعهداتی بدهند.

وی تاکید کرد: اگر شروط ما را بپذیرند و مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند طبیعی است که صدور مجوز بلامانع است.

نوش‌آبادی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور طبیعی فعالیت‌های روتین خود را از جمله صدور مجوز به سایت‌ها و شبکه‌های خارجی که می‌خواهند در تهران دفتر خبری داشته باشند، انجام می‌دهد.

وی در این مطلب که این سایت اصولگرا منتشر کرده است در نهایت شروط را اعلام کرد و گفت: ما از شبکه تلویزیونی BBC زخم‌های زیادی خوردیم و نگاه آن‌ها انتقادی، شدید و عناد آلود نسبت به انقلاب اسلامی بوده است اما در عین حال اگر متعهد باشند به رعایت گفته شده با سه شرط زیر صدور مجوز مشکلی نخواهد داشت ۱-مابراساس منافع ملی خودمان تصمیم می‌گیریم ۲-این تصمیمات در چارچوب و مجرای خودش معنا دارد ۳- باید برای رعایت خطوط قرمز و شئونات ما تعهداتی بدهند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)